4. února 2016 12:01

V americkém Oregonu otevírají první drive-thru okénko na prodej marihuany!

Budou nabízet taky XL menu?

V oregonském městečku Gold Beach otevřou první americký drive-thru obchod pro kuřáky marihuany. Bude se jmenovat Green Life Oregon a trávu v něm nakoupíte jednoduše přímo z auta podobně jako Big Mac Menu u Mekáče. Otevře se poprvé na Světový den marihuany, tedy 20. dubna.

Podobné marihuanové drive-thru už mají v Detroitu nebo ve měste Olympia, ale ty však vydají ganju pouze na předpis, zatímco v Golden Beach vám ji prodají prostě jen tak, k volnému rekreačnímu užití.

Ve mestě očekávají nárůst "zeleného turismu", protože se nachází nedaleko hranic s Kalifornií, kde ještě volný prodej není povolen. Místní v tom nevidí problém, zřejmě vidí četné obchodní přiležitosti. Nabízí se například rozvoj rychlého občerstvení, až chytne kuřáky mlsná.

Otevření obchodu umožnil zákon o volném prodeji marihuany, který v Oregonu vešel v platnost loni v říjnu. Rekreační užívání marihuany je v různé míře legální taky ve státech Colorado, Aljaška, Washington a na území D.C.; dalších 23 amerických států povolilo marihuanu na lékařský předpis.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný