27. ledna 2021 06:00

Únorová Pevnost je zpropadeně epická!

Jste připraveni na přehled fantasy ság?

Brandon Sanderson, Tad Williams, Joe Abercrombie, Garth Nix, Brian McClellan a samozřejmě Steven Erikson. Lepší nástupce si J. R. R. Tolkien asi ani nemohl přát. Těmto a dalším báječným tvůrcům se věnujeme v parádním článku o FANTASY SÁGÁCH.

Stejně tak ale zavzpomínáme na FILMOVÉ TRHÁKY ROKU 2020, kterých sice nebylo moc, ale díky bohu aspoň za ně. V seriálové sekci si naopak popřejeme výhled do nového roku, kde se to jen hemží potenciálními šlágry s PÁNEM PRSTENŮ a s NADACÍ v čele.

A mimochodem, tušíte, odkud by se mohla vzít spása pro osiřelá kina, až se dočkají otevření? Přinášejí ji ANIMÁKY, tedy pokud budou alespoň tak sympatické jako RAYA A DRAK. Rádi vám ale představíme i další hosty COMIC-CONU PRAGUE 2021, a to CRYSTAL REEDOVOU a SYLVESTERA MCCOYE.

To už na vás ale v knižní sekci čekají MARTINA D. ANTONÍNOVÁ a její knižní (skoro)novinka KŘIVÉ OSTŘÍ a krátký rozhovor s ní berte jako slib, že tuhle super autorku již brzy pozveme do pevnostního podcastu GEEKZÓNA. Zaměříme se ale také na finále trilogie Moře střepů, na PŮL VÁLKY od Joea Abercrombieho.

Povídkami pak přispěli Václav Vágenknecht a Daniela Mičanová. Společně s vámi ale vzpomeneme i na největšího českého skalda JAROSLAVA MOSTECKÉHO, který nás opustil v polovině prosince loňského roku. A vzápětí padne otázka: SNÍŠ O DRUHÉ ZEMI?, kterou pokládá spisovatelka Temi Oh.

Samozřejmě ale nesmí chybět ani KNIŽNÍ TOP 10 PEVNOSTI ZA ROK 2020. A pro milovníky sci-fi ság tu máme lahůdku, TŘINÁCT DNŮ GUERILLY od Richarda Šusty, zatímco v kreslené sáze představíme XERXA od Franka Millera, NEONOMICON Alana Moora a první RYTÍŘE Z HELIOPOLE od Jodorowského.

A to už se o slovo hlásí herní sekce a spolu s ní ozvěny CYBERPUNKU 2077 a survival RPG ZAPOVĚZENÉ ZEMĚ. A příběh černého rytíře ANTARA IBN ŠADDÁDA znáte? A KURONSKÁ KNÍŽATA? Těch budou zas plné historické stránky.

Ani tím ale nekončíme. Dovolte nám zatleskat úspěchu XB-1, časopisu, který čeká spousta novinek a jejž by měl znát nejen každý milovník fantastických povídek. Zkrátka a dobře, jsme tu pro vás a už se těšíme, až se začtete do pevnostních stránek. A třeba i prozkoumáte spolu s námi novinky ze světa Prima COOL. Pevnost vládne, a to hlavně díky vám!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný