31. ledna 2018 06:00

Únor bílý, ale Pevnost černí!

Jste připraveni na Black Panthera?

Ano, protože do kin se řítí a své drápy si brousí Black Panther – největší z legend mezi superhrdiny černé pleti. Viděli jste ho už v pár marvelovkách, ale teprve teď nakope zadky všem a všemu, kdo se opováží vztáhnout ruce na jeho rodnou Wakandu. Nebo chapadla. Nebo trubku. Prostě černá síla, bratři. Ona vůbec síla... teda Síla... prostě jsme se ještě jednou pořádně ohlédli za Epizodou VIII. A pak jsme se už vrhli na novinky. Třeba temnou romanci mistra Guillerma – Tvář vody, to bude pecka, vážení. No a pak tady máme seriály. A recenze filmů. A filmový top ten uplynulého roku s nějakými zajímavostmi kolem, kdybyste to ještě nevěděli!

No, top ten máme i ve hrách, takže pařte nostalgicky. A pak taky v knihách, takže omrkněte, co vám případně uteklo a musíte to napravit. Pro ty, kdo si chtějí počíst víc, tu máme jednak článek o českém postapu vyšperkovaný rozhovorem s Frantou Kotletou (ten chlap to jednou zmáčkne, dejte na naše slova a shromažďujte benzin a zbraně!) a pak pojednání o pár zásadních peckách military sci-fi, co se u nás v poslední době urodily. Jako ohlédnutí do minulosti naopak poslouží připomenutí klasiky Měsíc je drsná milenka nebo kultovních barcelonských knih Carlose Ruize Zafóna, protože znovu vychází skvělý Stín větru. Ale je toho pochopitelně víc, třeba drsná young adult Dívka na kusy a hafo recenzí, stejně jako novinek a drbů.

V komiksech podruhé zavítáme na palubu fenomenálního Magionu (a pokračujeme v našem pevnostním stripu), dopřejeme si pár recenzí, ale hlavně... hlavně jsme konečně vyzpovídali Stana Sakaie, duchovního otce toho nejlepšího králičího samuraje pod sluncem! To si pak běžte dáchnout u deskovek a gamebooků, co vám je doporučujeme v pravidelných rubrikách. Nebo si dopřejte rozjímání nad krásou heraldiky – ano, té nauky o erbech, na kterou se brutálně vrhl Míla Linc a vyzradil nám všechna její tajemství. Míla Linc holt není gentleman, ale my jsme teď zase všichni chytřejší.

No a pak je tu samozřejmě něco poznámek o geekovské duši, recenze jedné vypečené spaceoperní únikovky a pozvánka na skvělý sci-fi festival Future Gate. Novinky z Prima COOL jsou prostě třešinkou na pořádně vyvedeném dortu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný