6. srpna 2019 11:18

Trump má jasno! Za střílení v Americe můžou násilné videohry. Chce je omezit

Americký prezident má vysvětlení další vlny masového střílení v USA. Ukázal na videohry!

Amerika se vzpamatovává z dvojice víkendových tragédií v městech El Paso a Dayton, při kterých zemřelo kulkou celkem 30 lidí a mnoho dalších bylo zraněno. Tradičně se diskutuje o omezení dostupnosti střelných zbraní, ale americký prezident Donald Trump ve svém projevu ukázal jiným směrem – na videohry!

"Musíme zastavit oslavování násilí ve společnosti. To zahrnuje děsivé a strašné videohry, které jsou dnes běžně dostupné. Neklidná mládež se může přiliš snadno obklopit kulturou, která oslavuje násilí. Musíme to zastavit nebo podstatně omezit," řekl Trump.

Internet podle něho poskytl nebezpečný způsob k radikalizaci narušených myslí. Narážel tak zřejmě na fakt, že střelec z El Pasa podle prvotních zjištění sdílel nenávistné, protiimigrantské a rasistické myšlenky na fóru 8chan. V něm mluvil o hispánské invazi do Texasu a uváděl plán na rozdělení Ameriky do teritorií podle rasy.

Trump však nezmínil, že se střelec ve svém prohlášení chlubí tím, že měl mnohé myšlenky dříve, než je Trump použil ve své prezidentské kampani.

Co říkáte na Trumpovo prohlášení a souhlasíte, že za masovými střelbami v Americe stojí násilná kultura videoher?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný