21. srpna 2017 10:44
Adam Vala

Tohle je 7 nejdražších jídel na světě! Dáte si pizzu, nebo lanýže?

Je libo pokrm v ceně rodinného domu?

Nevíte co vařit? Rádi byste pozřeli něco netradičního? Pokud odpovídáte ano, zkusit můžete jedno ze sedmi vybraných jídel – vzhledem k tomu, že na ně dost možná budete šetřit celý život, půjde o skutečně unikátní zážitek!

7) Fleur Burger 5000 | 120 tisíc korun

Začneme něčím lehkým a poměrně levným – na tuhle svačinku by většina z nás po ročním šetření nebo půjčce totiž ještě dosáhla. Fleur Burger 5000 si můžete koupit při návštěvě Las Vegas. Skládá se z lanýžů, čerstvě pečené housky a kachních jater. Hlavní složkou ceny však není burger sám, ale láhev 1995 Petrus, která se s ním v ceně podává.

6) Pizza Ludvíka XIII. | 288 tisíc korun

Ty z nás, které již omrzela konzumace pizzy z mrazáku, možná zajme unikátní 20cm pizza z dílny šéfkuchaře Renata Violy. Je doplněna těmi nejdražšími surovinami včetně několika luxusních kaviárů a krevet, cenu však šroubuje i produkce v omezeném počtu a samozřejmě také skutečnost, že vám ji doma přímo k večeři vyrobí tým specialistů.

5) Požitek chudého rybáře | 348 tisíc korun

Ačkoliv vypadá spíše jako kosmosemeno z druhých Strážců galaxie, The Fortress Stilt Fisherman Indulgence alias Požitek chudého rybáře je koláčem z irského krému a ovoce. Ceně však úplně nepomáhá snobský design ani zdobení vzácnými kameny. Tento lidový pokrm pro chudé rybáře podává restaurace The Fortress na Srí Lance.

4) Zmrzlina The Frozen Haute Chocolate | 600 tisíc korun

Je libo si svlažit žáhu něčím chladnějším? Zkusit to můžete The Frozen Haute Chocolate alias "Zmrzlou nóbl čokoládou" alias jednoduše "čokoládovou zmrzlinou pro zbohatlíky" – je vyrobena z 28 různých druhů čokolády včetně vzácných typů a navrchu je posypána jedlým zlatým (!) práškem. Tento superluxus na talíři si můžete koupit ke sváče, pokud budete mít cestu kolem Serendipity-2 Restaurant v New Yorku.

3) Kaviár Almas | 800 tisíc korun

Pokud je nějaké jídlo prodávané v plechovce ze zlata, je jasné, že nepůjde zrovna o průměrnou sváču. Kariár Almas od londýnského luxusního prodejce Caviar House & Prunier vás přijde na 800 tisíc za plechovku, jejíž obsah pochází z jiker vzácného jesetera.

2) Pudink Lindeth Howe | 816 tisíc korun

Nejenže jde dle Guinnessovy knihy rekordů o nejdražší dezert na světě, ale také o zřejmě nejdražší pokrm obecně! Tato specialita britského hotelu Lindeth Howe Country House se vyrábí z kombinace vzácné belgické čokolády a drahého kaviáru.

1) Trifola d'Alba Madonna | 3,8 milionů korun

Nevzácnější z ceněných lanýžů stojí absurdní sumu díky kombinací tří faktorů. V první řadě nelze chuť lanýžů ničím nahradit. V řadě druhé, bílé lanýže jsou ještě hůře nalezitelné než kterékoliv jiné. A v řadě třetí, nejdražší kus lanýže (na fotce) dosáhl rekordní váhy 1,5 kilogramu. Tento specifický kus však přímo ke konzumaci určen není a prodal se hlavně jako sběratelský kousek v aukci.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný