26. února 2016 00:28

SVINSTVO: Fattyho vydírají! Nejúspěšnější český streamer nemůže vysílat, dokud nezaplatí!

Tak tohle už je trochu silná káva...

Můžete ho nenávidět, můžete ho milovat, ale pro tuhle chvíli musí jít všechna legrace i kritika stranou. FattyPillow – nejúspěšnější český streamer, obdivovaná ikona mladých, ale také chlap s obrovským srdcem a mimo jiné porotce v nové show Šéfík internetu, kterou na Prima COOL vysíláme v rámci pořadu Aliho parťáci, má obrovský problém. Už týden se jeho fanoušci dožadují streamu, přitom důvodem není lenost nebo nechuť. FattyPillow je totiž vydírán a dokud nezaplatí 40 000 Kč, stream si nezapne.

CHCI 40 TISÍC, STOPKY BĚŽÍ!

Jádrem problému jsou tzv. DDoS útoky, kterými útočník zahltí cílovou síť a ta následně kolabuje až přestane fungovat. Vzhledem k tomu, jak slavný FattyPillow je, podobné problémy má už delší dobu a s největší pravděpodobností za nimi stojí stále stejný člověk – údajně17letý mladík žijící v Anglii. Fattyho tým je s ním ve spojení a nám se od blízkého zdroje podařilo získat screenshoty z facebookové komunikace.

V první zprávě útočník slibuje, že po zaplacení skončí s útoky

V další komunikaci se Fattyho tým snaží vysvětlit, že zaplatit někomu jen tak 40 tisíc korun bez jakýchkoliv záruk, není jen tak. Nepřistupují ani na řešení 50 procent předem a zbylou částku poté, až DDoS útoky skuečně přestanou.

No a na třetím screenshotu už můžete vidět současný stav - Fatty nehodlá s blbcem vyjednávat a blbec pokračuje ve své "taškařici"

Problém je však v tom, že aby mladý "hacker" mohl narušovat chod Fattyho továrny na streamované zážitky, musí útočit na celou síť poskytovatele internetu, kterého FattyPillow ve svém pražském bytě využívá. V takovém případě už ale jednání lze označit za trestné a není divu, že už byl případ nahlášen na kriminální policii. V takovém případě může být proces poměrně přímočarý a už několikrát bylo prokázáno, že vlády zemí Evropské unie umí spolupracovat i v případě, jedná-li se o trestné činy ve virtuálním prostoru. Hloupý "hacker" se navíc svým "profi" výstupem chlubí na Facebooku a nechává po sobě dostatek stop k tomu, aby mu někdo zaklepal na dveře.

Takže, milý chlapče, který se sám nazýváš hackerem a chlubíš se na Facebooku ikonkou s maskou člověka, o kterém patrně víš kulové jsi nula a jdou si pro tebe.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný