16. ledna 2020 11:13

Chození do kina je prý stejně zdravé jako návštěva fitka. Nemá ale nová studie háček?

Když chceš pořádné kardio, kup si lístek do kina – ideálně na něco akčního.

Chodíte radši do kina než se potit do fitka? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Britská studie University College of London totiž tvrdí, že návštěva kina může být pro vaše srdce podobně prospěšná jako stejně dlouhé lehké cvičení.

Na vzorku 77 lidí srovnávali, jaký je srdeční tep účastníků, kteří šli na dvouhodinový film či se stejnou dobu věnovali lehkému kardiu v posilovně. Studie výslovně uvádí, že "úroveň stimulace při sledování filmu byla srovnatelná s úrovní cvičení, které pomáhá spalovat tuk. Nejvyšší úrovně srdečního tepu odpovídaly nejdramatičtějším momentům v daném filmu."

Účastníci studie sledovali nejnovější hranou verzi Aladdina a byli přitom vybaveni biometrickými senzory. Studie pracuje i se závěry dalších výzkumů, které prokázaly, jak je návštěva kina prospěšná duševnímu zdraví a pohodě. Zajít si na dobrý film zkrátka pomáhá odbourávat stres.

Pokud už rušíte předplatné fitka a za ušetřené peníze kupujete lístky do kina, pak brzděte. Studie se totiž zabývá pouze srdečním tepem a nebere ohled na důležitost tělesného pohybu. Zvýšený srdeční tep totiž navozuje třeba i stres nebo konzumace drog a nikdo si netroufne tvrdit, že ty jsou zdraví či srdci prospěšné.

Ústřední závěr studie, že chození do kina pomáhá životní pohodě, však lze těžko zpochybnit, takže hurá do kina!

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný