27. července 2022 06:00

Srpnová Pevnost přináší sny i noční můry...

Jste připraveni na Rod draka?

Bývaly doby, kdy se tvrdilo, že Morfea a jeho snové příběhy nejde zadaptovat. Jenže to se říkalo i o Pánovi prstenů. Proto nyní na Netflix přichází THE SANDMAN, možná ten nejúžasnější komiksový hrdina vůbec, převedený do seriálové podoby s pomocí samotného Neila Gaimana.

Stejně tak jsme si ale vzali na paškál i ROD DRAKA, první návrat do Západozemí G. R. R. Martina, potenciální dračí superhit, sledující úpadek a soumrak vlády plavovlasých Targaryenů. A v seriálovém světě ještě chvíli pobudeme zásluhou OBI-WANA KENOBIHO.

Ze světa filmu se ale o pozornost vedle hororového SIROTKA hlásí především PREY, tedy nový predátor, a jelikož už jsme ho stihli nakoukat, rozhodně jej můžeme doporučit. Je to hodně nečekaná a hodně krvavá pecka o válečnících a lovcích. Ale něco málo si ještě povíme o JURSKÉM SVĚTĚ: NADVLÁDĚ a o novém THOROVI.

A jedeme dál, rovnou do říše knih: už jste měli tu čest s POSLEDNÍ ODBOČKOU NA BABYLON od Rogera Zelaznyho? Případně se chcete dozvědět víc o CENTRÁLNÍM IMPÉRIU Jana Kotouče? Do hororových končin zvou romány MAGOŘINA a MUZEUM SNŮ.

Povídkami do literární mlýnice přispěli Martin Paytok a Milan Petrák. Koridu s robobýky zažijete ve SLADKÝCH SNECH, jejichž autorku, Kateřinu Huňovou, jsme rovnou vyzpovídali. Zavzpomínáme na J. M. Trosku i na HVĚZDOLET VLTAVA od Tomáše Lipnera.

Ze sekce Manga a komiks se k nám hrnou TOKYO REVENGERS, WILD WEST a PSANEC. Na zatím poslední Comic-Con Prague se vrátíme se Samem Witwerem. Představíme předchůdkyně Black Panthera, ČERNÉ AMAZONKY Z DAHOMÉ. Navrátíme se k jedné velké prohře z časů Sametové revoluce. Představíme si KIKIMORA TEAM.

A samozřejmě nesmí chybět další pozvánka na PEVNOSTCON 2022, který už doslova klepe na dveře a společně s ním mimo jiné i BRIGÁDA NAZAIR, LITERÁRNÍ SOUTĚŽ VIDOUCÍ, SKŘETÍ KLAN RAK TAARBAMI a další. A to zdaleka není vše. Jako vždy jsme nakoukli pod pokličku, co nového na Prima COOL.

Čtěte, listuje, radujte se, mějte se fantasticky a na shledanou na Zlíchově!!!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný