16. října 2016 23:00

SOUTĚŽ: Vyhrajte Shannarův meč, knižní předlohu Letopisů rodu Shannara!

První díl slavné fantasy trilogie Shannara se dočkal nového vydání. Shannarův meč vyšel 22. září pod hlavičkou nakladatelství Omega. Populární sága Terryho Brookse se v září objevila také na televizních obrazovkách.

Třídílná fantasy série Shannara vyšla poprvé v letech 1977 až 1985. Od té doby si získala srdce fanoušků po celém světě. Trilogie se odehrává ve velmi vzdálené postapokalyptické budoucnosti našeho světa, který byl zničen nukleárními a chemickými válkami. Civilizace byla dlouhými boji a devastací Země uvržena zpět do předindustriální éry a vědu částečně nahradila magie. Čtyřzemí, jak se nazývá svět Shannary, nyní kromě lidí obývají také elfové, trollové i gnómové.

Že vás tahle zápletka zaujala? Tím pádem byste měli sledovat Letopisy rodu Shannara na Prima COOL, nebo ještě lépe - pořídit si Shannarův meč, první knihu ze série, kterou teď můžete zkusit vyhrát. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a být mezi pěti vysolovanými výherci a kniha je vaše!

ZDE soutěžte o 5 románů Shannarův meč!

Pro účast musíte být přihlášení na webu Primy. Soutěžit můžete do neděle 23. října!

Herní řád zde

O Shannaře:

Svět může zachránit jedině kouzelný meč

První díl série čtenáře zavede do malé vesnice kdesi v horách na jihu Čtyřzemí. Tam žije mladík Shea Ohmsford, jehož problémy okolního světa ani trochu nezajímají. To se má ale brzy změnit. Do vesnice totiž zavítá starý dějepisec Allanon, který varuje místní před spiknutím údajně mrtvého Pána černokněžníků. Ten se totiž vrátil a chystá se ovládnout svět. Jedinou zbraní, která ho může zastavit, je magický Shannarův meč. Zbraň však může použít pouze Shannarův pokrevní dědic. A tím je právě Shea… Napínavý příběh o boji proti silám zla a pátrání po magické zbrani přináší nakladatelství Omega. Knihu v novém vydání můžete zakoupit od 14. září.

Svět Shannary na Prima COOL

Pokud už máte první díl v malíku a zajímají vás další dobrodružství ze světa Terryho Brookse, televizní adaptaci románové série na Prima COOL. Na české televizní obrazovky totiž v září vstoupila první řada seriálu Letopisy rodu Shannara, který televizní stanice MTV natočila na motivy druhého dílu trilogie s názvem Shannarovy magické elfeíny. Wila Ohmsforda, potomka Shey, v seriálu ztvárnil Austin Butler. V roli jeho tajemného průvodce Allanona se představí Manu Bennett, známý ze seriálu Arrow a třídílné série Hobit, kde si zahrál postavu skřetího velitele Azoga.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný