11. prosince 2019 11:28

SAUNA HERBAL CUP – Utkání saunamasterů pod Pálavou

Jak dopadlo prestižní evropské finále soutěže v saunových ceremoniálech?

Vůně různorodých bylinek, peelingové procedury či nápadité saunové ceremoniály. Aqualand Moravia hostil prestižní evropské finále soutěže v saunových ceremoniálech – Sauna Herbal Cup. A byla to pořádná saunová jízda.

Na jižní Moravu do Aqualandu Moravia přijelo dvacet špičkových saunérů z celé Evropy. Právě u nás se totiž odehrálo čtyřdenní „utkání“ v saunových ceremoniálech. Řeč je o mezinárodní soutěži Sauna Herbal Cup. Mezi mistry saunéry nechyběli zástupci z Dánska, Norska, Belgie, Maďarska či Německa.

Jak vypadá třeba utkání v hokeji, si každý představí snado. Ale jak si v hlavě promítnout utkání v saunových ceremoniálech? Pomůžeme vám s tím. Soutěž Sauna Herbal Cup nebyla rozdělenou do dvou poločasů, ale do dvou kategorií. Jednu z nich tvořily peelingové procedury, druhou relaxační saunové ceremoniály. V obou případech mistři pracovali s čistě přírodními produkty. V rámci peelingové části oceňovala veřejnost, která si na soutěž mohla pořídit lístek, také pečující a zkrášlující procedury.

Nejlepší účinkující pak vybírala odborná porota. Ta bodovala práci saunéra, kvalitu provedení ceremoniálu, práci s teplem či například využití zdrojů z přírody. Nejde pouze o hodnocení vůně bylinek či jiných přírodních ingrediencí, saunér musí umět peeling dobře namíchat, přičemž pracuje s vlastní fantazií i znalostmi. A odborná porota hodnotila i design, vysvětlení postupu a také fakt, jaký má procedura reálný smysl.

Finálového klání Sauna Herbal Cupu se zúčastnilo celkem 20 saunamasterů. Na prvním místě se umístnil Jérome Richter /NOR/, druhé místo obsadila Timea Végh /HU/ a na krásném třetím místě se umístnil Róbert Židek /SK/. Během čtyř dnů si návštěvníci užili mimo hlavní soutěž také atraktivní doprovodný program – workshopy, kouřové rituály, metličkové procedury či například muzikoterapii. A jako bonus se dozvěděli nové trendy a novinky ze saunového světa.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný