20. září 2021 00:00

Říjnová Pevnost ví, že jsou všichni mrtví, Dave

„Počkej, snažíš se mi říct, že jsou všichni mrtví?“

Což je smutné, ale aspoň nás nikdo neruší při pořádně důkladném pohledu na fenomén legendárního britcomu ČERVENÝ TRPASLÍK. Ostatně, ten pronikl i na obálku – respektive jednu z nich, protože tentokrát jsme se rozšoupli a máme hned dvě variant! Což je neklamný důkaz toho, že se dějí velké věci. Pardon, oprava: velké akce.

Svět knihy probíhá právě teď, pražského Comic-Conu se pak dočkáme za pár týdnů a na obou těchto akcích se s námi můžete potkat. Než tak ale učiníte, dobře vám radíme přečíst si naše nové číslo celé. Rozhodně v něm totiž nevládne jenom vagabundská partička od Kosmíka.

Jasně, Červeného trpaslíka probereme od Šumavy k Tatrám, ale dojde i na chlapíky jménem FREE GUY a SHANG-CHI. Anebo na souboj VENOM VS. CARNAGE. Do dění ale promluví i světoběžník BATMAN, protože zavítal i do Česka, a navíc mu vyšla i historiografická publikace TEMNÝ RYTÍŘ.

DO PEKLA A ZPĚT se pak podíváme se spisovatelem Jakubem Hozou, kterému jsme položili i několik zvídavých otázek v exkluzivním rozhovoru. A příhodně k blížícímu se filmovému svátku přichází také DUNA: VÉVODA Z CALADANU. Anebo raději navštívíte tajemné a děsuplné SANATORIUM?

Případně vás více lákají KRÁSKY A VETŘELCI, jejichž editorkou se stala vedle Leoše Kyši i naše Míša Merglová? Mimochodem, tahle parádní šestáková sbírka je k mání hned ve čtyřech obálkách! S povídkami pak přicházejí Jan Urban a Jakub Hoza. A Tomáš Sekerka nabízí pokračování vydařeného Nájezdníka z Pustiny s názvem OTROK MEGAMĚSTA.

Ve filmové a knižní podobě zavzpomínáme na HELLRAISERA, který se navíc brzy dočká i vlastního seriálu. Jan Urban nám představí svoji novinku ZLODĚJ OSUDŮ. Blíže si popíšeme ZEMI V TROSKÁCH od Kristýny Sněgoňové, která je také naším momentálním PROFÍKEM. V anime sekci si posvítíme na fenomén COWBOY BEBOP, jehož hraná verze dorazí na Netflixu už v listopadu.

V SIN CITY na nás čeká DRUHÁ DÁVKA. Vrací se také legendární trilogie NIKOPOL. Krvavými dějinami Afghánistánu nás tematicky provede lady Florentia Saleová. Samozřejmě nesmí chybět finální summary před zahájením COMIC-CON PRAGUE 2021. V Hlase fandomu vám představíme nový vznikající fanfilm PŘÍBĚH ZAKLÍNAČE VESEMIRA, pozveme vás na PŮLNOČNÍ CIRKUS a povíme si, co přijde následující měsíce v pevnostním podcastu GEEKZÓNA.

A ani tohle není vše. Fuj, tam se toho zase vešlo. A to jsou tu ještě novinky ze světa Prima COOL! Tak ať se vám hezky čte! Pevnost se nenechá zastrašit podzimem, protože i tentokrát je fantastická.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný