19. září 2017 10:40

Říjnová Pevnost počítá elektrické ovečky...

Jste připraveni na Blade Runnera 2049?

... ale než dojde na legendární, kultovní, nesmrtelný (a další superlativy si směle dosaďte, nikdy nešlápnete vedle) Blade Runner a jeho toužebně očekávané pokračování (ne že bychom chtěli hajpovat, ale tohle má být spása filmové sci-fi, to jen tak na okraj), tak si posvítíme na význam těchto slov: válka, kladivo, totální, nářez, Chaos, mutace... Ano, téma říjnové Pevnosti si pro sebe ukradl svět Warhammeru. A to ve své originální herní podobě, na stránkách knih i na obrazovkách počítačů. Je tady totiž skvělý Total War: Warhammer II. Takže sekery nabrousit a pařit, skavení havěť kosit a tak dál.

No, pak tu máme ten Blade Runner tak říkajíc od á do zet. Vyděsíme se u velké recenze na skvělé To a řádně se natěšíme na dvojku hitovky Kingsman. V seriálové sekci se podíváme na zoubek dráčkům ze Západozemí, bo jim skončila sedmá sezona Hry o trůny, a pak samozřejmě nabídneme tradiční servis novinek a recenzí.

V knižní sekci pak vyzpovídáme Miroslava Žambocha – dokonce prokecne pár frků, co vážně chystá, ne jen o životě, vesmíru, vínu a boji. Zavítáme do světa Prolnutí Alexe Dreschera ve Zrození adepta, navštívíme jednorožce V Kalábrii, zaobdivujeme si práci Zeleného lučištníka a odhalíme, jak to vypadá v druhém díle orientálně-antické série v románu Plamen v temnotě. Krom toho navnadíme všechny fanoušky na nový ročník Humbookfestu a zavalíme vás recenzemi i novinkami. V komiksech pak vyrukujeme s povídáním o Usagim aneb nejlepším králičím samuraji všech dob. Ve hrách jsme se rozhodně neunavili u Warhammeru a nabízíme hafo recenzí, ale také článek o Shadow of War, a to stojí za nejeden prsten moci!

V dozvucích naší minulé hororové jízdy si pak Míla Linc připravil povídání o gévaudanské bestii, což byl vlk mající na hřbítku něco přes sto zardoušených a roztrhaných poddaných francouzských králů. Slušné skóre. Nezabíraly údajně ani stříbrné kulky, kdyby vás zajímalo, proč tohle zoo okénko v časopise o fantastice. Jo a jako bonus máme hezké povídání o bitvě u Midwaye – nedávno posloužila jako inspirace výbornému leteckému válečnému románu Nad českými zeměmi slunce nezapadá Honzy Kotouče, tak abyste věděli, že tahle událost pořád žije.

Zapomněli jsme na něco? Na spoustu informací, ohlédnutí za YouTube trendy, ale i na Matracmana a náš skvělý strip. A pochopitelně nemůžeme vynechat ani novinky z Prima COOL. Tak neváhejte a čtěte!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný