21. listopadu 2018 06:00

Prosincová Pevnost se vrhá do mořského živlu

Jste připraveni na Aquamana?

Aquaman na to sice ze začátku nevypadal, ale postupně se stal v naší redakci jedním z nejočekávanějších filmů. A může za to především Jason Momoa, který si roli evidentně užívá, a vypadá to, že i díky jeho přístupu nás čeká skvělá podvodní i nadvodní oddechovka na hony vzdálená přetemnělým předchůdcům z DC univerza. Což takhle v prosinci vítáme s nadšením. Velký filmový návrat pak navíc slaví i Robin Hood – podívali jsme se mu na toulec a všechny ty seriálové a filmové šípy, které po nás už vypálil. A že jich bylo! Tentokrát přichází jako šílená akční jízda a my říkáme, proč ne? Hned vedle se pak na nás řítí steampunkové Smrtelné stroje a neškodí si připomenout ve velké recenzi ani poslední Halloween!

V knihách pro vás máme povídání o Lovcích monster, momentálně asi nejzábavnější akční fantasy sáze u nás, ale i nový příběh od autorky Hunger Games. Těšíme se. Na své si ale přijdou i fanoušci Diany Gabaldonové a její Cizinky – a to hned dvakrát. Pokud máte rádi klasiku, nenechte si ujít román Svět na konci času. Pokud jste na modernu, je tu pro vás Kdo se bojí smrti. A pokud prostě rádi sníte, nemůžete minout úžasnou Smyčku, která vás jednoduše pohltí. Po všech těch fantastických vizích pak trochu přitvrdíme – vychází antologie českých autorů Ve stínu apokalypsy a v těsném závěsu přijde i kataklyzmatické zakončení opusu Dana Simmonse nazvané Pád Hyperionu.

A hurá do komiksů – vyšly hned dva příběhy, které rozvíjí svět populárního Hellboye. A jen o kousek vedle najdete i článek o nových komiksových adaptacích slavného Conana z Cimmerie, které nám prostě vyrazily dech! Nu a recenze a strip a tak. Však to znáte a jdete určitě hrát. Vypíchli bychom pro vás westernové Red Dead Redemption 2 a pak dva návraty do světa Zaklínače.

V klidu rozjímat pak můžete s Mílou Lincem nad Matyášem hrabětem Thurnem, který spískal celou tu slavnou pražskou defenestraci a vlastně i bitvu na Bílé hoře… a pak si zavzpomínejte, jak bylo na For Games, a omrkněte, co nového ve světě geeků a pochopitelně na Prima COOL. Víme všechno a vy také!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný