28. února 2017 15:52
Adam Vala

POZOR: Facebook o nás ví úplně všechno! Tyhle informace získává z našich fotek!

POZOR: Facebook o nás ví úplně všechno! Tyhle informace získává z našich fotek!

Jedním z nejsilnějších aspektů Facebooku je schopnost pokaždé se vám skvěle trefit do vkusu. Neslouží k tomu ale jen vámi vyplněné údaje nebo historie prohlížených profilů či stránek. Facebook umí skvěle a poměrně přesně číst i ve fotkách, a proto vám na základě složitých mechanismů méně či více nápadně předhazuje ty správné stránky ke sledování.

Na začátku roku si toho všiml redaktor Wall Street Journal Amit Agarwal, který zveřejnil návod, jak se na celý systém fungování podívat blíže. Stačilo otevřít požadovanou fotku a po prokliku do vývojářské konzole jste mohli číst tagy jako: 26 lidí, interiér, oslava, úsměvy. Velmi rychle pro tento účel vznikly i nejrůznější rozšíření do oblíbených prohlížečů, ty ale dnes už s uvedeným návodem nefungují.

Otázkou je samozřejmě proč? Nechce Facebook dávat tak okatě najevo, co všechno o nás ví? Nebo došlo k úpravám a fotky už nejsou tak sledovány? Vzhledem k byznysu je vše maximálně korektní a pořád platí, že Facebook není žádná výsada, ale jen služba, k jejíž užívání nikdo nikoho nenutí. Takže stále platí – dávejte pozor na vlastní údaje a nedivte se, dokáže-li je někdo zneužít proti vám. Opatrní musíte být především vy sami!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný