25. srpna 2021 06:00

Pevnost v září opět září

Jste připraveni na Dunu?

Koření a fantastika musí proudit, to ví i režisérský fantóm Denis Villeneuve. Jeho nová DUNA má být tím snímkem, na který jsme čekali po dekády, takže odmítáme kompromisy. A proto jsme mu také věnovali hned šest stránek a jeho předloze další listy v literární sekci. Stejně tak se ale blíží také SHANG-CHI A LEGENDA O DESETI PRSTENECH a za vzpomínku rozhodně stojí i značně vydařený nový SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL.

Ale teď už rovnou ke knihám. Miroslav Žamboch totiž zve do své magicko-technologické Pustiny, dobře známé z kultovního Seržanta, kde nyní vládne VETERÁN. A rovnou s mistrem přihazujeme i rozhovor. Zatímco OPAČNO se odehrává v alternativním Londýně, RUDÁ nabízí alternativní Československo, které se brání Sovětům za pomoci nadlidí.

Máme tu ale i návrat kapitána Kirka v románu STAR TREK: EX MACHINA. A nesmíme opomenout ani magický pohádkový svět románu WARREN XIII. Se svými povídkami přicházejí Tereza Matoušková a Ida Nekovaříková. Do světa poloorků zve fantasy sága PRAVÍ BASTARDI. Král space opery Alastair Reynolds a jeho sága o zmarech představuje OCELOVÝ VÍTR.

Srovnáme knižní a filmovou HVĚZDNOU PĚCHOTU. Radícím profíkem se k naší radosti stala Kristýna Sněgoňová. Ve hrách se vydáme ZPĚT NA ZAČÁTEK a svezeme se NA VLNÁCH NEZNÁMA. Z historie zdraví králové Harald, Harold a Hadráda a spolu s nimi Rudolf Lodgman von Auen.

V Geekzóně se blíže podíváme na tvorbu kreativní příručky VE STÍNU STEAMPUNKU, připomeneme SPOLEČENSTVO PEVNOSTI na SVĚTĚ KNIHY 2021, přihodíme další novinky z COMIC-CON PRAGUE 2021, pozveme na CONIÁŠ 2021, na FUTURE GATE 2021 a představíme 2116 RAYE BRADBURYHO. A to zdaleka není vše.

Číslo natřískané až po poslední sponku čeká jenom na vás včetně novinek ze světa Prima COOL!!!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný