1. června 2020 00:10

McDonald’s nás během krize podržel, říká vedoucí restaurace. Místo propouštění nabíral nováčky

Společnost McDonald’s se nenechala rozhodit koronavirem a tuto krizi bez problému přestála. Nikoho ze zaměstnanců nepropustila a naopak nabírala nové. Kromě toho svým lidem nabídl McDonald’s i extra benefity, řada z nich dostala například finanční bonus.

„Kvůli koronavirové krizi jsme žádného zaměstnance nepropustili. Samozřejmostí pro nás bylo taky vyplácení mezd v plné výši, jako kdyby žádný koronavirus nebyl. A to jak v restauracích, tak v kancelářích české centrály,“ říká HR manažer společnosti McDonald’s Rastislav Tesár.

Před propuknutím epidemie koronaviru měl McDonald’s v Česku zhruba 6 250 zaměstnanců, nyní jich má 6500 a nábor nových lidí neustále pokračuje. Společnost čeká fáze „nového normálu“ a navíc přijde náročné léto, proto nábor nepozastavili ani během epidemie.

Vedoucím ve 20 letech? Není problém

Ani v krizovém období během koronaviru v McDonald’s nezapomněli na školení svých zaměstnanců. To probíhalo netradičně on-line a osobní setkání tak nahradily webináře.

I díky tomuto propracovanému systému školení se mohl během pár let vypracovat až na vedoucího restaurace Václav Lanžhotský, kterému je teprve 20 let. „Člověk, který chce začít pracovat v McDonald’s, nemusí mít žádné předchozí zkušenosti. Společnost si lidi v podstatě vychovává a navíc jim dává možnost rychle růst. Stačí být aktivní, neštítit se práce a mít zájem o kariérní posun,“ uzavírá Lanžhotský, který v McDonald’s pracuje už od svých patnácti let.

„McDonald’s se ukázal jako spolehlivý zaměstnavatel“

V restauracích McDonald’s panovala dobrá atmosféra také díky tomu, že mezi zaměstnanci probíhaly různé soutěže a aktivity. Jednotlivé restaurace mezi sebou například soupeřily v tom, kdo obslouží větší počet aut přes okénka McDrive, zaměstnanci potom soutěžili o nejlepší domácí zákusek nebo o nejhezčí roušku.

Výherkyně, která se nakonec mohla pyšnit nejlepší rouškou, svoji výhru v podobě poukazu na 10 tisíc korun na mobilní telefon věnovala na účet nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda. „Mekáč je pro mě parta skvělých lidí, kteří pořád drží při sobě. Navíc nás McDonald’s během krize podržel a ukázal se jako spolehlivý zaměstnavatel,“ popisuje vedoucí manažerka restaurace Adéla Žižková.

Všechny volné pozice v McDonald’s najdete zde.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný