6. dubna 2016 15:13

Martin Rota odhalil, kolik si vydělává YouTubem! Ta částka vás překvapí

Žijí si YouTubeři pohádkově, nebo je to dřina, pot a slzy?

YouTube Money! Jedno z nejzáhadnějších slovních spojení, které hýbe zákulisím video tvorby pro YouTube. Sami tvůrci videí o nich mluví maximálně mezi sebou, je to ale informace, kterou fanouškům a veřejnosti obecně neodhalují. Až na výjimky, jako v případě Martina Roty, který se zotavuje po amputaci nohy a opět aktivně přispívá svými videi, a to i na svůj druhý, osobnější kanál s vlogy.

Právě v té souvislosti pak rozpoutal diskuzi, když zveřejnil měsíční statistiky svého sekundárního kanálu, který má v tuto chvíli 50 tisíc odběratelů. Pokud jste si mysleli, že se YouTubeři topí v penězích, pak vás asi následující graf vyvede z omylu.

Padesát tisíc sice není mnoho, ale jako vzorek slouží celkem dobře. Přepočítáte-li si pak práci s videi na hodiny a ty následně na částku 68 dolarů, které Martin Rota v jednom z uplynulých měsíců utržil, už se najednou nezdá svět těchto lidí tak pohádkový. Na druhou stranu je ale nutné přiznat, že větší kanály – včetně Naprosto Retardovaný, mají lepší konverzi zhlédnutí na peníze a už při 100 000 odběratelích může být situace několikanásobně veselejší.

YouTubeři zároveň pracují jako promotéři produktů a služeb, které inzerují svým osobitým způsobem. Někdo nápaditěji, někdo méně, ve výsledku je to ale další, nezanedbatelná část příjmu, díky které už je možné se uživit.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný