21. října 2020 06:00

Listopadová Pevnost nese jméno Legie

Jste připraveni na novou spolupráci Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové?

Slovy klasika: „Mordyje, tady je lupičů LEGIE!“ Nový společný projekt Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové má ambice zase jednou rozvířit vody tuzemské akční sci-fi, a proto si o LEGII povíme vše a přihazujeme rozhovor navrch. Stejně tak nám ale nedá spát ani čtvrtá LADY MECHANIKA, pročež jsme prohodili pár slov i s jejími tvůrci Joem Benitezem a Marcií Chenovou.

A co na to seriálová sekce? Představí vám ZÁHADNÉ SÍDLO BLY, zatímco COMIC-CON PRAGUE 2021 exkluzivně hlásí další superhvězdy, báječného představitele seriálových záporáků Neala McDonougha a komiksového čaroděje Jasona Aarona. A rovnou zpět do knih: Vélin Al Sorna od Anthonyho Ryana se totiž vrací do víru války ve VOLÁNÍ VLKA, první knihy z nového fantasy cyklu Čepel krkavce.

Jelikož vyšly páté sebrané povídky lovecraftovského hororu ČERNÁ KŘÍDLA CTHULHU, podíváme se nejen do pracovny mistra hrůzy, ale také si popovídáme s nejlepším domácím překladatelem hororové literatury Milanem Žáčkem. A co rozhodně nesmí zapadnout, na světě jsou nové romány od dvou velikánů tuzemské fantastiky Františka Novotného a Vladimíra Šlechty!!!

První jmenovaný mistr se v knize DRYÁK vydal do alternativní historie, v níž se u vlády nad naší zemi udrželi Přemyslovci, zatímco Šlechta nabízí PADAJÍCÍHO ARCHANDĚLA, třetí díl z pentalogie Poslední velkoměsto. V povídkách se pak vydáme s Marií Domskou do mimozemského DIVADLA, které zaskórovalo i v literární soutěži Vidoucí, a v hororových vodách zalovil povídkou VÚDÚ americký spisovatel Stephen Woodworth.

V roce 2049 se pak bude s genetikou manipulovat v románu MATEŘSKÝ KÓD a k tomu se kapitán Černé flotily Jackson Wolfe vydá hledat NOVÉ HRANICE v dalším počinu oblíbeného Joshuy Dalzella. A pak tu máme samozřejmě cyklus ALGOR, jemuž se právě narodilo čtvrté dítko, CHLAD CHIMÉRY, ale stejně tak dojde řeč i na čarokrásný malovaný AMULET.

Ve hrách si povíme víc o Dračí hlídce, v historii o JANCE SEKERCE a v Hlasu fandomu se poznáte s projekty Zbojník, Písně Středozemě a co je nového, se nám donese jak od Krotitelů draků, tak od Ceny Karla Čapka.

Ani tím ale zdaleka nekončíme. Vítejte v nové Pevnosti a ať se vám na jejích stránkách líbí!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool