21. října 2020 06:00

Listopadová Pevnost nese jméno Legie

Jste připraveni na novou spolupráci Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové?

Slovy klasika: „Mordyje, tady je lupičů LEGIE!“ Nový společný projekt Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové má ambice zase jednou rozvířit vody tuzemské akční sci-fi, a proto si o LEGII povíme vše a přihazujeme rozhovor navrch. Stejně tak nám ale nedá spát ani čtvrtá LADY MECHANIKA, pročež jsme prohodili pár slov i s jejími tvůrci Joem Benitezem a Marcií Chenovou.

A co na to seriálová sekce? Představí vám ZÁHADNÉ SÍDLO BLY, zatímco COMIC-CON PRAGUE 2021 exkluzivně hlásí další superhvězdy, báječného představitele seriálových záporáků Neala McDonougha a komiksového čaroděje Jasona Aarona. A rovnou zpět do knih: Vélin Al Sorna od Anthonyho Ryana se totiž vrací do víru války ve VOLÁNÍ VLKA, první knihy z nového fantasy cyklu Čepel krkavce.

Jelikož vyšly páté sebrané povídky lovecraftovského hororu ČERNÁ KŘÍDLA CTHULHU, podíváme se nejen do pracovny mistra hrůzy, ale také si popovídáme s nejlepším domácím překladatelem hororové literatury Milanem Žáčkem. A co rozhodně nesmí zapadnout, na světě jsou nové romány od dvou velikánů tuzemské fantastiky Františka Novotného a Vladimíra Šlechty!!!

První jmenovaný mistr se v knize DRYÁK vydal do alternativní historie, v níž se u vlády nad naší zemi udrželi Přemyslovci, zatímco Šlechta nabízí PADAJÍCÍHO ARCHANDĚLA, třetí díl z pentalogie Poslední velkoměsto. V povídkách se pak vydáme s Marií Domskou do mimozemského DIVADLA, které zaskórovalo i v literární soutěži Vidoucí, a v hororových vodách zalovil povídkou VÚDÚ americký spisovatel Stephen Woodworth.

V roce 2049 se pak bude s genetikou manipulovat v románu MATEŘSKÝ KÓD a k tomu se kapitán Černé flotily Jackson Wolfe vydá hledat NOVÉ HRANICE v dalším počinu oblíbeného Joshuy Dalzella. A pak tu máme samozřejmě cyklus ALGOR, jemuž se právě narodilo čtvrté dítko, CHLAD CHIMÉRY, ale stejně tak dojde řeč i na čarokrásný malovaný AMULET.

Ve hrách si povíme víc o Dračí hlídce, v historii o JANCE SEKERCE a v Hlasu fandomu se poznáte s projekty Zbojník, Písně Středozemě a co je nového, se nám donese jak od Krotitelů draků, tak od Ceny Karla Čapka.

Ani tím ale zdaleka nekončíme. Vítejte v nové Pevnosti a ať se vám na jejích stránkách líbí!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora
Sdílejte článek
Štítky kniha projekt pevnost Pevnost povídka František Novotný Leoš Kyša Vladimír Šlechta Kristýna Sněgoňová Anthony Ryan Jason Aaron

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný