20. října 2021 06:00

Listopadová Pevnost navštěvuje Nadaci i Ultimus!

Jste připraveni na Eternals?

Dámy a pánové, seznamte se: NADACE. Monumentální dílo Isaaca Asimova. Letos se ke svému jubileu dočkala seriálu, a jak jsme ho nakousli v našem podcastu GeekZóna, povíme si víc v časopise. Stejně tak ale prozradíme víc o ETERNALS, zajímá nás ZELENÝ RYTÍŘ a ze seriálového světa se hlásí HRA NA OLIHEŇ.

A to už přichází ONDŘEJ NEFF, absolutní legenda tuzemské fantastiky. Také už jste nevěřili, že by mohl Arkadský cyklus pokračovat? Tak to jste se mýlili. Jsme připraveni vám představit ULTIMUS a k němu přihazujeme i rozhovor s mistrem.

Ovšem pozor, tím ta nejlepší domácí tvorba zdaleka nekončí. Je tu totiž ještě ZEMĚ V TROSKÁCH od Kristýny Sněgoňové, která nejen skvěle píše, ale navíc si sebevědomě usurpovala obálku – a to ve více smyslech toho slova, však mrkněte! Stejně tak si ale představíme i TO NEJLEPŠÍ ZE SILVERBERGA a v ságách skrze ZKÁZU ĎÁBLOVA AKRU rozvíříme vody kolem Sirotčince slečny Peregrinové.

Povídkami tentokrát přispěli náš redaktor Martin Kužel a Lucie Sombra Lukačovičová. NEBE PO BOUŘI zakončuje tetralogii Jiskra v popelu, jejíž autorkou je Sabaa Tahirová. S Lucií Lukačovičovou jsme navíc prohodili pár slov, protože jí nyní vychází ZÁKON AZYLU. Z komiksových luhů a hájů vřele doporučujeme rozhovor se Štěpánem Kopřivou a Michalem Suchánkem, kteří dostali do Česka BATMANA. Svoje ale mají na srdci také SIEGFRIED, SPY FAMILY a čtvrté WITCHBLADE KOMPENDIUM.

V historické sekci se dočkáme drsné pravdy o Dni díkůvzdání a také o řežbě v Dušní ulici. Jeden Comic-Con možná skončil, ale na klepe už klepe další, únorový Comic-Con Prague 2022. V Hlase fandomu zavzpomínáme na letošní CONiáš, ale za upozornění stojí určitě i nový Dračí kalendář, 41. ročník Cena Karla Čapka a ohlédnutí za republikovým mistrovstvím ve famfrpálu, které pořádá Česká asociace famfrpálu / Czech Quidditch Association.

A ani to není všechno. Pochopitelně nemohou chybět ani novinky ze světa Prima COOL. A mimochodem, o víkendu se můžeme potkat na FOR GAMES. Užívejte fantastiku plnými doušky, jsme tu pro vás!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný