15. prosince 2018 10:59

Lednová Pevnost se transformuje do nového roku

Jste připraveni na Bumblebeeho?

Nejde to jinak, fakt ne. Musíme se pochlubit. Pevnost právě dosáhla dvoustého čísla. Jo. Dvě stě čísel, kdo to má? My to máme. Takže se ohlížíme do naší minulosti a přejeme si spolu s největšími jmény domácí fantastiky to nejlepší do budoucnosti. A ještě jsme sehnali zbrusu novou povídku Franty Kotlety, kterou jsme potom v redakci prznili, až se nám líbila hrozně a hrozně moc a bude se líbit i vám… Konec samožerství, jdeme dál!

Do kin se řítí jeden žlutej brouk, a není to člen Beatles. Je to transformer a my se podíváme tomuhle fenoménu pořádně na šroubek a matku. Od japonských hraček přes americké animáky po spektákly Michaela Baye. Všechno o nich víme a budete i vy! Naší tajnou radostí je ale nový netflixovský seriál o čarodějce Sabrině. Střední škola nebyla od dob Buffy tak zábavná… a asi nikdy tak krvavá a hororová. Super!

V literatuře ovšem poněkud zvážníme, protože se přesouváme do vesmíru, kde zuří válka hned v dvou nových strhujících space operách. Nejprve přiletí Roj a pak dosáhneme na Hranice Impéria. A jako bonus se podíváme na nové vydání legendární Enderovy hry. A u nových vydání ještě zůstaneme, protože ve vázané a ilustrované podobě vychází Nádraží Perdido, jedna z nejdůležitějších fantasy ever. Musíte mít. Ale na své si určitě přijdete i u zábavného Klanu, dojmete se u Dětí krve a kostí a vzděláte v knize mapující kariéru Woodyho Allena či život jedné královny z rodu Medicejských…

V komiksech jsme si pro vás pak připravili článek o skvělé, i cenou Hugo se pyšnící sérii Netvora. Ve videohrách pak Darksiders 3, Hitman 2 nebo Deep Sky Derelicts. A máme i reporty z Horrorconu nebo Fénixconu, to nejzajímavější z deskovek i geekských radostí. Haldu recenzí a novinek z knih, filmů i komiksů… a samozřejmě co se šustne na Prima COOL. Tahle Pevnost je prostě důvod k oslavě!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný