18. prosince 2022 00:30

Lednová Pevnost chmury zahání

Jste připraveni na Wednesday?

Letos nám bylo seriálově tuze dobře a WILLOW to jako tečka rozhodně nepokazil. Také jeho zásluhou jsme se proto rozhodli pro špetku toho vzpomínání na fantasy snímky a kinematografické fenomény, které v osmdesátých letech stejně jako původní Willow prošlapávali cestičku svému žánru v časech před Pánem prstenů a Harry Potterem. A protože nám velkou radost udělala i gotická školačka WEDNESDAY, pochopitelně se budeme věnovat také jí.

A co tam máme dál? Například s Noahem Hathawayem zavzpomínáme na doby, kdy se jako Atrej v NEKONEČNÉM PŘÍBĚHU proháněl na svém Artaxovi. Posvítíme si na nový seriál 1899. Ještě se vrátíme k druhému BLACK PANTHEROVI. A hurá do knih, vyšla totiž PÍSEŇ VÁLKY, třetí díl Cuchenanových a Minangarových dobrodružství od Míši Merglové. Čtrnáct trofejí Larryho Correii můžete poznat v LOVECKÉ SEZONĚ. Fanoušky žánru hrůzy potěší povídkové sbírky ČERVI V HLAVĚ a BIZARROPOLIS.

Povídkami přispěli David Šenk a právě Larry Correia. Zamilujete si Joea Abercrombieho a jeho MOUDROST DAVŮ. Jan Vondráček vás v rozhovoru uvede do světa audioknih s příběhy TERRYHO PRATCHETA. Seznámíme se s Václavem Jelínkem, KRÁLEM ČESKÉHO BRAKU. Komiksová sekce zve do BLUDIŠTĚ, k tomu CONAN PŘICHÁZÍ, ale taky RYCHLÉ ŠÍPY. Určitě si nenechte ujít legendárního reka, paladina a velitele Bretaňské marky ROLANDA.

Z blížícího COMIC-CONU 2023 mávají DANNY GLOVER, BRIAN COX a JASON AARON. GeekZóna okouzlí LEGEM i SBĚRATELSKÝMI FIGURKAMI. A ani to zdaleka není vše. Prostě parádní čtení na chvíle svátečního klidu. A už se těšíme, až se po Vánocích sejdeme nad svařákem a povíme si, kdo jste dostal jakou krásnou knížku, nebo co nakoukal na Prima COOL. Máme vás rádi.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný