22. dubna 2016 14:07

Květnová Pevnost je plná superhrdinů a superpadouchů!

Květen, nejen u knížek budem.

Květnová Pevnost je mezi námi a s ní i pravidelná nálož článků, recenzí, reportáží, rozhovorů a vůbec fantastických prací všeho druhu. Ale když už je ten květen, lásky čas, tak bychom měli začít u velkolepé velikášsky veliké recenze na biják Batman v. Superman: Úsvit spravedlnosti. Právě na ten se totiž zaměřil slovutný Jiří Pavlovský – jeden z těch, kteří si před jméno mohou dávat slůvka jako „Amazing“ nebo „Spectacular“ po vzoru svých oblíbených hrdinů. Jirka má rád Batmana, má rád i Supermana... takže jeho text je plný emocí, jako je vztek, nevíra a tak. Prostě Snyder ho nepotěšil.

Problémy ve vztahu ale nemají jen hrdinové se svými fanoušky, ale i mezi sebou. Vyprávět by nám o tom mohli Captain America a Iron Man, kteří se střetnou v Občanské válce. Protože jsme v Pevnosti vykukové a rádi nabízíme plný servis, nedočtete se jenom o nejnovějším marvelovském hitu, ale nabídneme také nejlepší marvelovské týmy superhrdinů... a superpadouchů, abychom to nějak vyvážili. Jako bonus berte článek našeho odborníka na historii Míly Lince o skutečné občanské válce Severu proti Jihu a vlastně i povídání o nových filmových X-Menech, protože i tam proti sobě stanou bývalí spojenci a přátelé.

Že je těch filmů nějak moc? To se teprve rozehříváme – tak se nelekněte další várky recenzí, pravidelné rubriky o novinkách v seriálech nebo ohlédnutí za festivalem sci-fi filmů Future Gate. Jo a mimochodem, vrací se slavný Predátor – tentokrát ovšem v brilantní knižní trilogii, která spojuje akci s hororem a jako hostující hvězdy nabízí vetřelce a jako maso na porážku pochopitelně lidské hrdiny. To chcete.

Stejně tak si dovolíme tvrdit, že budete chtít zámek a klíče. Tedy... Zámek a klíč. Hororovou komiksovou sérii od Joea Hilla – což je syn samotného krále hororu Stephena Kinga a bez debat platí, že chlapec se potatil a jeho komiks je strašidelný, ve správných chvílích dojemný a vždy napínavý, až to hezký není. Jo a jde do finále, tak neváhejte a naskočte.

Pokud máte raději méně děsivou zábavu, doporučujeme vám Grimnoirské kroniky – dobrodružnou fantasy z 30. let minulého století, kdy gangsteři nepoužívali jen Thompsony, ale i nejrůznější magické schopnosti... a na Zemi se řítil vesmírný Nepřítel požírající celé planety. Nebo je libo Ódinovo dítě, fantasy pecku ze severu, která dokazuje, že tam nejsou v exportu závislí jen na treskách a detektivkách? Prosím, máme to tu všechno.

A ano, nezapomněli jsme ani na videohry (skvělé Disney Infinity 3.0!), deskovky (vítejte v Klubu ztroskotanců), geekovské vychytávky Josefa Horkého i Felicie Dayové a nactiutrhačný bulvár slovutného Čuka Rorýse aka Verbala. No a pochopitelně nesmí chybět ani indičtí démoni, pozvánky na nejrůznější akce, geniální průvodce tvorbou komiksů od neméně geniálního Dana Černého a nejnovější zprávy ze světa Prima COOL!

Takže stručně a jasně: nová Pevnost je prima a cool k tomu!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný