31. července 2019 13:56

Kruté fotky ukazují, jak nás mobilní telefony rozdělují

Když je telefon tvůj nejvěrnější společník, už nezbude moc místa pro ostatní.

Všichni milujeme své smarphony. S nimi se (skoro) nikdy neztratíme a (skoro) všechno víme. Navíc nás dokáží pobavit, zabavit nebo vzdělat doslova na každém kroku. Většina technologických gigantů staví své reklamy na tom, jak nás spojují. Jenže pravda je malinko odlišná, jelikož mezi nás naopak velmi často staví bariéry - rozdělují nás!

Kromě mnoha studií, které ukazují vzrůstající závislost na mobilech a neschopnost se od nich na delší dobu odpoutat a třeba mluvit se svými bližními je tady ještě další věc.

Jsou to hlavně mobily, kterým neustálě svěřujeme ohromnou část svého soukromí, odhalujeme své záliby, názory či okruhy přátel. A ony nám na základě nich vypočítávají, co nám samy budou nabízet... a noříme se pak do vlastní bubliny, jejímž výsledkem je neschopnost otevřít se jinému názoru a ve výsledku i větší extrémy na společenské a politické scéně.

Všechny ty chytlavé reklamní slogany o mobilech spojujících svět postavil na hlavu ironicky reklamní mág Shiyang He z pekingské pobočky agentury Ogilvy v sérii třech fotek s výstižným názvem The Death Of Conversation (Smrt konverzace). Ukazuje, jak nám obrazovka mobilu omezuje jednu z nejzákladnějších potřeb člověka, upřímnou intimní komunikaci.

Nejsou výstižné?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný