3. července 2019 14:15

Komiksoví Živí mrtví nečekaně končí. Jejich tvůrce prozradil, jaké finále původně plánoval

Populární zombie sága dospěla náhle do svého finále. Autor zároveň odhalil úplně první verzi zakončení.

Právě dnes vyšel poslední díl komiksové verze The Walking Dead (Živí mrtví) s pořadovým číslem 193. Přestože už po internetu kolovaly přebaly dalších dvou sešitů, které měly za úkol zmást fanoušky, autor Robert Kirkman náhle vytasil nečekané finále s prodlouženým dílem, čítajícím více než 70 stran.

"Překvapení, je konec!" stojí v Kirkmanově prohlášení, kde se zároveň vyznal, jak miluje dlouhé příběhy a filmy, které umí diváky vtáhnout tak, že ztratí pojem o čase a nevědí, jestli je sledují 15 nebo 50 minut. Zároveň však poznamenal, že nemá rád pocit, kdy si tvůrci dlouho chystají fanoušky na finále, až už je všem jasné, kam to celé směřuje.

Ve vzkazu fanouškům se také podělil o původní finále, které pro celou komiksovou ságu chystal, ale nakonec ho přepsal, protože bylo příliš bezútěšné. Předem varujeme, že může obsahovat částečné spoilery ke skutečnému konci komiksu:

Hlavní dějová linka měla končit Rickovým velkým proslovem ke shromáždění, v němž zdůraznil, že Alexandria je místo, za které stojí za to bojovat a že už nemohli žít dál kočovným životem; stále na cestách a v ohrožení.

Obrázky by se přiblížily až na detail Rickovy tváře a při otočení na další stranu by čtenáři viděli tu samou tvář, ale už jako sochu. Obraz by se vzdaloval a postupně bychom odhalovali, že je socha porostlá břečťanem, že jsou na ní praskliny, že je už hodně stará.

Celé misto původního Rickova proslovu by bylo jiné, ale každopádně zpustlé, se zarostlými a rozbitými domy... pak by se obraz ještě vzdálil a spatřili bychom přecházet zombie, kterou by následovali dalši nemtrví.

Bylo by vidět, že Rick nakonec skutečně uspěl a vyburcoval k obnově civilizace a vzniku velkého města Alexandria. Jeho nástupci mu dokonce vystavěli velkou sochu coby památník... Jenže nakonec smrt zvítězila, společnost se opět rozpadla a přiroda si vzala město zpět.

Kirkman považuje původní konec za příšerný, pochmurný, smutný. Celý příběh tím jako by ztratil smysl. Neuměl si představit, jak by na něj fanoušci zareagovali, tak ho nakonec navedl na jiný směr.

Komiksové vyprávění série The Walking Dead se sice náhle uzavřelo, ale jejich televizní a filmová podoba s českým názvem Živí mrtví zdaleka nekončí. Letos na podzim startuje desátá série a nebude tou poslední. Pátou sezonou pokračuje taky seriál Živí mrtví: Počátek konce (Fear the Walking Dead). Chystají se rovněž filmy, kde bude hlavním hrdinou Rick Grimes v podání fanoušky oblíbeného Andrewa Lincolna.

Co říkáte na náhlý konec komiksové série a podobu jeho původní verze?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný