9. března 2023 10:45

Legendární hromada výkalů. Nové Lego k výročí Jurského parku má fenomenální detail

Třicetileté výročí dinosauřího hitu Jurský park můžou fanoušci oslavit šesticí LEGO sad. A jedna z nich je... trochu zvláštní.

Letos 11. června uběhne přesně třicet let od premiéry filmu Jurský park, který znamenal revoluci v digitálních efektech a jímž si režisér Steven Spielberg připsal dosud největší hit své bohaté kariéry. Výročí pecky, která byla až do příchodu Titanicu nejúspěšnějším filmem všech dob, připomene speciálními sadami taky LEGO.

Bude jich celkem šest a nabídnou většinu slavných dinosauřích momentů, které se navždy zapsaly do hollywoodské historie. Nechybí známí hrdinové a vtipné detaily, mezi které patří třeba ikonická hromada triceratopřího trusu.

Návštěvnické centrum: Útok T-rexe a raptora

Největší ze sad obsahuje návštěvnické centrum, včetně haly, kuchyně, T-rexe, raptora a kostry T-rexe. Nechybí šest postav – doktorka Ellie Sattlerová, doktor Alan Grant, Ray Arnold, doktor Henry Wu, Lex Murphy a Tim Murphy.

Zkoumání triceratopse​

Scéna, v níž Iam Malcolm a doktorka Ellie Sattlerová musí vystoupit z vyhlídkového Fordu Exlorer, aby pomohli triceratopsovi tím, že najdou jedovatou bobuli v hoře jeho trusu.

Objev brachiosaura

Zopakujte si památný moment, kdy John Hammond uchvátí dvojici paleontologů tím, že je doveze k živému jurskému velikánovi natahujícímu se po listech z pravěkého stromu.

Útok dilophosaura

Zrádce Dennis Nerdy se snaží dojet džunglí k dokům a pláchnout z ostrova, jenže to se mu nepovede. Zastaví ho malý ale zákeřný dilophosaurus s pořádně jedovatými slinami.

Útěk velociraptora

Krmení velociraptora se nepěkně zvrhne. Obsahuje výběh s věží, naviják, dinosauří vejce a spoustu dalších zábavných rekvizit včetně žáby. U všeho jsou samozřejmě doktorka Sattlerová a Robert Muldoon

Zdroj: BricksFanz

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný