8. července 2019 14:25

Melanii Trumpové postavili v rodném městečku sochu, z níž se stala virální senzace

Dřevěná socha se bezpochyby stane vyhledávanou turistickou atrakcí.

Americká první dáma pochází z malého slovinského městečka Sevnica, poblíž kterého jí teď odhalili sochu. Jejím autorem je místní lidový umělec Aleš "Maxi" Župevc a vyřezal ji přímo do kmene lípy motorovou pilou. Už z popisu je patrné, že nešlo o precizní řezbářskou práci a podle toho socha taky vypadá.

Tvůrce vycházel z dnes už ikonické podoby Melanie Trumpové při inauguraci jejího manžela Donalda v lednu 2017, kdy na sobě měla bleděmodrý model od Ralpha Laurena. Jeho barvu vystihl přesně, tvář však nechal prakticky neotesanou. Socha měří 3,5 metru a stojí v poli na břehu řeky Sávy.

Zajímavostí je, že se Aleš Župevc s Melanií takřka potkal v porodnici. Narodil se totiž ve stejném roce, měsíci i ve stejné němocnici Novo Mesto. Zatímco z Melanie rozené Knavs se stala modelka a později také manželka Donalda Trumpa, on se živí rukama; pokládá vodovody a kanalizace.

Socha už si získala značnou pozornost a reakce jsou dost rozporuplné. Někdo cení, že podoba i výroba sochy vychází z místní tradice, jiní kritizují, že skuptura působí spíš jako strašák do zelí. A jak už to bývá, začínají vznikat první memy. Uvidíme, zda se vyjádří i samotná první dáma.

Jak se vám líbí dřevěná pocta slavné rodačce ze Sevnice?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný