20. února 2017 10:36

FOTO: 10 gay aut, ve kterých se muži nevědomky ztrapňují

Některých vozů se pověst drží jako žvýkačka podrážky. A proto byste si měli dvakrát rozmyslet, než se za jejich volant posadíte.

Mini Cooper

Fanoušci Královny a všeho britského si Mini Coopery kupují i dnes, ačkoliv už značku mnoho let vlastní a vyrábí mnichovské BMW. Nepopřeme, že sportovnější model John Cooper Works slušně krájí zatáčky, ale roztomilost "miníska" z něj dělá typický cíl zazobaných patriarchů, kteří nadělí předražený ocucaný bonbon rozmazlené dcerunce, pokud možno ještě v kabrioletu, aby byla zkáza dokonalá. A vy pak musíte známým vysvětlovat, že jste si to nekoupili proto, že to má kulatý zrcátka, ale kvůli jízdním vlastnostem. To určitě.

Smart ForTwo

Nákupní taška, které už chybí jen takové ty nalepovací řasy na světlomety. Ano, můžete s ním zaparkovat na štorc do místa, kam se sotva vejde motorka, ale k čemu vám to v modrých zónách bude, když stejně nemáte tu správnou nálepku za oknem? Navíc v tom sedíte, jak opice na palmě s kolenama u uší a do zavazadlového prostoru se vejdou sotva dvoje balení Zlatých oplatek. Vtip na čtyřech kolech, který na papíře nedává smysl. Holkám se ale líbí, takže když v něm náhodou uvíznete a ještě v něm vezete někam kámoše, jste pro okolí jasný případ.

Fiat 500 Abarth

Tuhle chybu udělalo v Evropě dost heterosexuálních samců, především ve městech s nedostatkem parkovacích míst. Měli pocit, že základní pětistovka je možná pro holky, ale ostrá verze s fofrpruhy už je dostatečně macho. Chyba lávky, Abarth je úplně stejně menšinový jako jeho dýchaviční sourozenci. Akorát při odletu ze semaforů jeho naštvané vrčení naznačuje, že si navrch něco kompenzujete. Zlověstná kombinace, zvlášť když z takového auta vylezete na nějaké společenské akci a jste nuceni čelit pohledům ostatních. To za tu trochu zábavy na okreskách, kde Fiat docela umí, opravdu nestojí.

Volkswagen v kabriu

V Americe je Volkswagen proslulý svými kampaněmi namířenými na sexuální menšiny. A dost často v nich prezentuje své, ehm, menšinové modely a tzv. stylovky. Tedy zejména kabriolety. Těch ovšem moc nemá, takže se tu dokolečka točí Golf v kabriu (dříve také podobný model Volkswagen EOS). Tohle mediální poselství se rychle rozšířilo, takže pokud na vás v Golfu bez střechy budou koukat divně, tady je vaše odpověď. U kabrioletů si vlastně nevyberete. Ty levné a dostupné jsou jednoduše zženštilé, ty drahé a exkluzivní jsou okatým lékem na krizi středního věku. Radši berte pevnou střechu nad hlavou.

Honda CRZ

Alternativní Hondy vás na rozdíl od masovek typu Accord nebo Civic rozhodně zviditelní. Ovšem způsobem, který nechcete. Nejen že si o vás bude okolí šeptat, že jste automobilový analfabet (kdo by si koupil drahý a zbytečně komplikovaný hybrid s mrzkým výkonem 121 koní?), ale volbu slepé nízkoemisní uličky s pochybným designem si lze vyložit i jako nesmělý technokratický coming out a snahu upozornit, že je s vámi něco "jinak". Hybridní Hondy bůhvíproč bodují v LGBT anketách a sbírají body hlavně za design. Inu, někdo má rád vdolky...

Mazda MX-5

Dodnes asi největší dilema motoristického světa. Mazda MX-5 je neprodávanějším kabrioletem světa, dostupným a zábavným vozením s pohonem zadní nápravy, které si z druhé ruky kupuje většina motoristických novinářů, pokud si tedy může do rodiny pořídit druhé či třetí auto jen na zábavu. Zároveň má ale MX-5 už od první generace pověst holčičího nebo rovnou gay auta. Ne nadarmo se jí říkalo a říká "kadeřníkův sen", čemuž uhlazená image třetí a současné čtvrté generace určitě nahrává. Pořád je to skvělé auto, ale tu pověst ze sebe asi nikdy nesetřese. Holku na něj klidně sbalíte, ale po prvním rande bude chtít do vašich kalhot jedině proto, aby z nich vytáhla klíčky.

Lexus SC

Po všech stránkách nemastný a neslaný kabriolet, který se ale pod dojmem luxusního korábu povedlo vnutit hollywoodské smetánce. Ta s ním nakazila i pár evropských zákazníků, kteří mají pocit, že jezdí ve voze určeném pro smetánku. Pravda je bolestivá, protože v USA má tohle auto pověst bazarového ležáka a šidítka pro plastiky z Kalifornie. Pokud se v něm tedy náhodou objeví nějaký pražský turbomilionář, vyslouží si místo úžasu spíše údiv. A pokud se v něm objeví milionáři dva, hezky bok po boku, pak je vymalováno.

Chrysler PT Cruiser

Tohle auto existuje i bez střechy, a pak s identifikací vlastníka není problém, ačkoliv se ve voze nebo u něj nenachází. I obyčejný PT Cruiser však znamená jen dvě věci - pojízdnou recesi či hormonální poruchu. Normální řidič si tuhle americkou Multiplu - tedy auto tak hnusné, až je zvráceným způsobem hodné pozornosti - rozhodně nekoupí. Pokud chce ale čouhat z řady a upozornit na sebe, je to jasná volba. Tohle není jen auto pro milovníky alternativního stylu a instagramové honičky lajků, tohle přímo řve "Jsem vegan a nesnáším lepek".

Volkswagen Beetle

Prospekty koncernu se vám budou snažit namluvit, že nová generace Brouka je dospělejší a že jde vlastně o Golfa v jiném těle. Už žádné experimenty s vázičkou na palubní desce nebo "polidštělými světlomety". Ne, Brouk je prostě auto a nikoliv antropomorfní plechový mazel. Jenže je to kec. I kdyby se náhodou Volkswagenu povedlo předělat původního New Beetla, namířeného výhradně na ženy, holky a cokoliv mezi, veřejnost by si toho rozhodně nevšimla a dál ze setrvačnosti Brouka považovala za statement. Původní Brouk je dneska možná autem pro hipstery a kalifornské surfující pankáče, ale nová generace je holčičí do morku kostí. A tak to minimálně dekádu dvě zůstane. Smiřte se s tím, jestli si ho hodláte někdy pořídit.

Nissan Murano CrossCabriolet

V celém článku naznačujeme, že některé vozy jsou jasným zbožím pro holky nebo minority. Není v tom žádná urážka, auta si prostě nesou určité stigma, stejně tak si Ford Mustang kupují namachrovaní borečci, v ojetých BMW jezdí týpci v kšiltovkách s mokrým řidičákem v kapse a MPVčka si kupují maminy bez vkusu a chuti do života. Podobně se dá generalizovat každé druhé auto, kromě masovek od Toyoty a VW, o kterých naopak nelze říct vůbec nic, protože si je kupují lidé, co k autu přistupují jako k ledničce nebo myčce nádobí. A to je možná nejsmutnější vizitka. Murano CrossCabriolet je proti tomu ultimátní trolling automobilky Nissan - auto, které existuje jen proto, aby si značka ověřila, že jsou zákazníci schopní koupit cokoliv, třeba ošklivé SUV s ufiknutou střechou. A světe div se, pár stovek lidí si to koupilo. Jestli to nejsou převlečení mimozemšťani jako ve filmu Muži v černém, tak nám nad tím vyloženě zůstává rozum stát.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný