7. listopadu 2018 14:33

e-SALON představí legendární „hippie“ dodávku, sportovní elektroletadlo i zlatý klenot BMW

Chcete vidět BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT?

TV Prima a společnost ABF finišují s přípravami prvního ročníku veletrhu e-SALON, jediného autosalonu v Evropě orientovaného komplexně na čistou mobilitu a infrastrukturu. Na výstavišti v pražských Letňanech se ve dnech 15.–18. listopadu 2018 představí žhavé novinky ze světa e-mobility, služby carsharing i koncept chytrého města Smart Prague. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na elektromobily, elektrické koloběžky, elektrokola, elektromobily, hybridy, simulátor dopravní nehody, testovací jízdy a další doprovodný program.

Veletrh e-SALON provede návštěvníky budoucností dopravy, představí přibližně stovku ekologických vozů a v české premiéře odhalí hned 4 žhavé novinky od značek Audi, Lexus, Toyota a Volkswagen. Dvěma klenoty z exkluzivní sběratelské edice se pochlubí automobilka BMW. Modely BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition se vyznačují unikátním dvoubarevným provedením, v němž zlatá přední část plynule přechází do černé zádi.

Příznivce letectví jistě zaujme sportovní elektroletadlo ΦNIX, které se hlásí k nástupu alternativních pohonů s minimalizací ekologických zátěží, hlukového a tepelného smogu, výfukových emisí i snižování provozních nákladů. Lákadlem stánku společnosti Siemens bude historická obytná dodávka Volkswagen T2, přezdívaná Bulli. V Praze bude k vidění unikátní prototyp, obytný vůz z roku 1979, který byl přestavěn na elektromobil a získal nové jméno, Bull-E. Legendární mikrobus je dodnes symbolem hnutí hippies, jehož členové v autě v létě žili a brouzdali Amerikou.

Generálním partnerem veletrhu e-SALON je skupina ČEZ, partnerem také hlavní město Praha. Akce se uskuteční v PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 15.–18. listopadu 2018.

Více na www,e-salon.cz

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný