28. března 2019 17:39

Dubnová Pevnost si apríla nedělá

Kapitán Amerika a Jon Sníh povolávají své věrné na poslední zteč. Game of Thanos jde do finále a vy můžete být u toho!

Tak nám zakončili Hru o trůny a Avengers. A to ve stejný měsíc, takže společně s nimi nastává západ jedné velké popkulturní éry. Profrkali jsme hned několik kapesníků a pár jich ještě určitě přidáme. Nikdo se nám proto nemůže divit, že jsme oběma fenoménům věnovali dohromady dvanáct informacemi napěchovaných stránek.

Povstávají nicméně i noví bojovníci. Třeba jako CAPTAIN MARVEL. A v českých luzích a hájích se zase urodil první tuzemský postapo seriál jménem SKVRNA. Žije to ale také ve Středozemi, odkud dorazily dvě zbrusu nové publikace TOLKIENOVI HRDINOVÉ a TOLKIENOVY BITVY. Anebo se raději s Petrou Slovákovou vydáte do Ostravy, jak ji neznáte, za pomoci STŘÍPKŮ ČASU? Případně si raději dopřejete výlet do světa ASSASSIN'S CREED, kde zůstali POSLEDNÍ POTOMCI?

Na perfektních povídkách z hájemství sci-fi a fantasy pak přijíždějí Peter F. Hamilton, máme s ním i parádní rozhovor, a Eva Žilková. Obdobně se však českým čtenářům představí také ARABELLA Z MARSU a s Chinou Miévillem si vychutnáme TŘI OKAMŽIKY EXPLOZE. Koho už naše planeta dráždí, namíří si to ale ještě dřív štandopéde do PRSTENCOVÉHO SVĚTA od Larryho Nivena. Ze sekce RADÍCÍCH PROFÍKŮ na to přitom dohlédne Jiří Pavlovský a společně s ním REQUIEM: UPÍŘÍ RYTÍŘ.

A zatímco se Míla Linc rozepsal o rytířích středověku, Tomáš Bandžuch si posvítil na jednoho slavného nepohodlného novináře, co nechodil s pány na led. Ani tím ale nekončíme. V rámci příprav na PEVNOSTCON (PevnostCon 2019) přinášíme rozhovor s kapelou Deloraine, po ruce je také GEEKZÓNA a spousta dalších fantastických pokroutek. No prostě se máte na co těšit, jako vždy. Nové číslo přilétá na perutích draků a spravedlnosti a pochopitelně i novinek ze světa Prima COOL. Tak buďte taky cool a pořádně si to užijte!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný