30. března 2022 06:00

Dubnová Pevnost odhaluje tajemství profesora Brumbála i metra!

Jste připraveni na třetí Fantastická zvířata?

Možná FANTASTICKÁ ZVÍŘATA zkraje budila jisté rozpaky, ale co si budeme povídat, na třetí díl se těšíme všichni. Jude Law a Mlok Scamander jsou připraveni se s námi v dubnu podělit o BRUMBÁLOVA TAJEMSTVÍ a to jsme si s Pevností pochopitelně nemohli nechat ujít.

A zatímco ve filmové sekci se ještě vrátíme k novému BATMANOVI, seriálová bojůvka se soustředí na hodně zajímavé novinky VIKINGOVÉ: VALHALLA, ALL OF US ARE DEAD, PEACEMAKER a na první zmínku o Negan/Megan The Walking Dead spin-offu ISLE OF THE DEAD.

Jenže pozor, toto všechno bledne vinou lesku, který vychází z literárních stránek. Nakladatelství Planeta 9 po nekonečném čekání uvádí na trh nejvyhlíženější knihu letošního roku, nové vydání MĚSÍČNÍCH ZAHRAD, první části fenomenálního fantasy cyklu, jednoho z nejlepších v dějinách, MALAZSKÉ KNIHY PADLÝCH od Stevena Eriksona.

Aby toho nebylo málo, Štěpán Kopřiva jde vstříc čtenářům skvělým infernálním thrillerem 101 MINUT z prostor hořícího pražského metra. Anebo si raději počtete o SYMFONII OZVĚN od Jodi Taylorové? Případně vás víc potěší povídky od Lukáše Vavrečky a Richarda Šusty? Či vás zajímá severský fantasy cyklus ILUSIE od Milady Střítezské? A román TAXIDERMISTOVA MILENKA zní taky řízně.

U příležitosti vydání komiksové PRAŠINY jsme si pak mohli promluvit i s Vojtěchem Matochou a s Karlem Osohou. Pokračuje SUPER SPELLSHORT SÁGA. Budoucím autorům přichází poradit náš oblíbený profík, skvělá spisovatelka a redakční poklad MÍŠA MERGLOVÁ.

Z historie pomrkává francouzský zbojník CARTOUCHE i šílené krvavé revoluční běsnění ve VENDÉE. Comic-Con Prague 2022 hlásí další fenomenální hosty: Roberta Picarda, Kevina J. Andersona a Neala McDonougha.

S pevnostní oblíbenou kapelou DELORAINE se v Hlasu fandomu podíváme do zákulisí vzniknu jejich vymazleného nového klipu RAGNAROK. Zavzpomínáme na jarní FÉNIXCON. Samozřejmě nechybějí deskovky v čele s MARS TERAFORMACE: EXPEDICE ARES a počítačové hry.

A ani to není vše. Pokud vás zajímá, co nového na Prima COOL, vítejte u nás. A mimochodem, do pár dnů konečně ohlásíme konání letošního PevnostConu… udělejte si čas na konci srpna. A do to doby ať je všechno fantastické, ideálně ve společnosti Pevnosti, vašeho průvodce fantastickými světy!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný