27. května 2020 06:00

Červnová Pevnost láká na novou fantasy od režiséra Thora

Průvodcem novým číslem Pevnosti není nikdo menší než Artemis Fowl, jehož film již brzy dorazí na plátna kin. Rozhodně ale nepřichází sám. Po boku mu jako příloha Pevnosti Plus kráčí sám František Kotleta se svou sbírkou raných povídek, kterou nikde jinde než u nás nikdy nikdy, nikdy neseženete! Vzhůru do říše fantazie!

Je mu dvanáct, v hlavě mu pracuje mozek génia, jeho rodina není úplně bez poskvrnky a také zásluhou toho prožívá nevídaná dobrodružství včetně výletu do země skřítků. Že Artemise Fowla od Eoina Colfera neznáte? Tak to musíme okamžitě napravit v nové Pevnosti. Už jen proto, že se třeseme na streamovací premiéru filmu, který natočil Kenneth Branagh (Thor).

Zároveň jsme ale připravení přitvrdit: Ve filmech si představíme hororový Home Invasion a v seriálech Penny Dreadful: Město andělů. A na všechny na nás dohlíží z obálky drsná Monza Murcatto, hrdinka jako břitva z pera Joe Abercrombieho!

A jak do této společnosti pasují Lovci monster? Případně se chcete seznámit s novými romány Převorství, Finch a Město v oblacích? Jízda nicméně pokračuje, třeba rozhovorem s Albrechtem Smutenem, otcem cynických chlupáčů z Pac & Pussy

Povídkami tentokrát přispěli Jan Urban a Jiří Walker Procházka. Do komiksů promluví Brian Azzarello anebo Hellboy v Mexiku.V historické sekci si povíme víc o Mlčochovi anebo o rudé armádě na Východě. Nesmí chybět geekovské okénko, ani Hlas fandomu, kde zazní důležitá slova jako PevnostCon 2020, Blavicon, Na tahu, Fireball: Mobile Role-playing a svojí návštěvou nás poctí i Vědátor.

A to zdaleka není vše. Vítejte na stránkách nové Pevnosti, vašeho oddaného průvodce fantastickými světy!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný