1. června 2017 17:40

Červnová Pevnost je správná dáma!

Jste připraveni na Wonder Woman?

Ano, po pravém a jediném králi se vás snažíme nalákat na tu největší superhrdinku, jakou lidstvo poznalo – na Wonder Woman. A při té příležitosti jsme se pořádně podívali na všechny ty skvělé hrdinky s meči, luky, ale třeba i „jen“ jasnou myslí a odvahou stát si za tím, co je správné. Jestli vám někdo tvrdí, že fantastika je klučičí záležitost, pořiďte si tři naše čísla, srolujte je a pak dotyčného žeňte svinským krokem. Vyřízeno? Fajn, můžeme si v klidu popovídat, co dalšího jsme pro vás připravili, protože u jednoho skvělýho článku to samosebou nekončí. Napřed budeme pokračovat na lehčí notě – věnovali jsme se totiž dějinám plesů a tanečních zábav. Takže pokud chcete vědět všechny ty pikantní historky, kdo kde s kým a jak ve víru tance, prosím, máte možnost. Jako bonus si Míla Linc připravil i informace o tom, jak blbý je, když na dobovém plese někdo upustí svíčku (hodně, je to fakt hodně blbý).

Ale jedeme dál. Transformeři dupou na plyn a olej stříká... pro milovníky něčeho tradičnějšího je tu šustivá Mumie. Obojí ve speciálních článcích zajímavostí. Pak je tu spousta recenzí (padejte do kina na Krále Artuše!) a zajímavostí – a to i seriálových. Také se těšíte, co Netflix vyvede se Zaklínačem? My hrozně.

A jedeme dál. Literatura. Panebože, toho je! Nadějný český autor Pavel Bareš přichází se svým Projektem Kronos – dystopickou superhrdinskou peckou, kterou vřele doporučujeme. Podíváme se ale i do světa slavné Cizinky a ještě slavnější Duny. Pro milovníky akce máme přichystanou dvojitou nálož – jednak se vrací Larry Correia ve spolupráci s Johnem Ringem (takže hlášky, akce, hlášky, akce, protřepat a dodat hlášky a akci) a pak český démon Alex Drescher (sarkasmus, hlášky, sarkasmus, hlášky... a tak dále). Obojí chcete. Ale máme pro vás i špionskou young adult Mé jméno je Nikdo a poslední navštívění na Zeměploše Terryho Pratchetta. No a dál jsou tu recenze, novinky, zajímavosti, sloupky...

Uf, komiks. Tak ani tady si neodpočinete. Jednak jsme si přečetli mangu Ghost in the Shell (a je to pecka) a jednak jsme objevili Dobrodružství Jeronýma Moucherota (a to je prostě taková prča, že by to mělo být trestný). A taky dvojitá nálož recenzí, nový šílený díl Matracmana i našeho stripu. Fakt je toho hodně.

Ale aby neměli ti z vás, co si rádi hrají, pocit, že na ně nemyslíme, tak jsme pořádně vyplnili i sekci deskovek a her – a hlavně skvělé Prey 2 si u nás vybojovalo velký prostor. Pro chvilky oddechu pak doporučujeme jímavé články Honzy Kotouče (jak napsat vesmírnou rubačku) a Leoše Kyši (čemu všemu chtějí lidé věřit). Nebo se jen pokochejte, jak bylo na Světě knihy, kde naše Společenstvo Pevnosti hrdinně strážilo nejeden stánek a bezpočet programů. Nebo omrkněte, co je nového na Prima COOL. Tuhle Pevnost prostě jen tak neodložíte, to garantujeme!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný