26. května 2021 06:00

Červnová Pevnost drtí temné mágy i království pod svými sandály!

Jste připraveni na výlet za Conanem?

Jak by vypadaly fantasy příběhy bez díla Roberta E. Howarda? Určitě by existovaly, ale chybělo by v nich něco výjimečného. Kde Anglie vsadila na laskavé hobity a mluvící lvy, tam si Amerika přisadila silou a krví.

CONAN je výjimečnou popkulturní ikonou, a třebaže kulaté devadesátiny oslaví až příští rok, Pevnost mu přináší dary už teď. Nejlepšímu synovi Cimmerie jsme věnovali jak téma čísla, tak rozhovor s překladatelem Romanem Tilcerem, který pracuje na Conanovi pro Argo, a nejen že se nám nemluvný svalovec propracoval i do komiksu, ale zároveň si v tomto čísle můžete exkluzivně přečíst také povídku od Roberta E. Howarda. A to je pochopitelně jenom začátek.

Ze seriálového světa se hlásí jak prodloužené novinky, tak noví RICK A MORTY, ale na své si přijdou i gríšovci zásluhou novinky SVĚTLO A STÍNY. V literárních fantasy ságách se pak představuje šermířka a nevolnice GIDEON DEVÁTÁ. Napříč časovými liniemi si pobloumáme v novince JEDNA ZATRACENÁ POHROMA ZA DRUHOU.

Rozhodně nepřeskočte HRANIČÁŘE, novou tvář Krvavého pohraničí od Vladimíra Šlechty. Autorem druhé povídky je Martin Paytok, jemuž zároveň vychází novinka PROKLETÍ PRO VŠECHNY, a proto jsme mu položili také pár zvídavých otázek.

Přihazujeme ale do ohně i dvě hororová želízka: o vaši přízeň se hlásí PÍSNĚ MRTVÉHO SNIVCE od Thomase Ligottiho a UTRPENÍ TĚLA od Moniky J. O'Rourkeové. A víte, kde leží SILIKONOVÝ OSTROV? Proč je PODIVNÉ NEBE NAD VÝCHODNÍM BERLÍNEM? Jak moc čarodějný je ODKAZ RODU BLACKŮ? Jakou rozkoš lze označit slovy PROTI PŘÍRODĚ? Jak dopadly deskovky PHARAON, JAIPUR a VE STÍNU PYRAMID? K tomu se z historie hlásí ROGERSOVI RANGEŘI a José Bovés alias POSTRACH Z PLÁNÍ.

Také zavzpomínáme na COMIC-CON PRAGUE: HOME EDITION a v Hlasu fandomu vás pozveme jak na FESTIVAL FANTAZIE 2021, tak na MEDOVINU MĚSÍCE, a ještě jednou zatleskáme druhým BULÁNKŮM, kteří zmasakrovali český internet.

A to zdaleka není vše. Máme samozřejmě i nejnovější novinky ze světa Prima COOL. Tak ať se vám dobře čte, hezky se bavte, odložte ručník, dnes už ho snad nebudete potřebovat, a nezapomeňte: fantastika i Pevnost vládnou… hlavně díky vám!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný