29. června 2022 06:00

Červencová Pevnost na návštěvě u pana Thora a paní Thorové!

Jste připraveni na Lásku jako hrom?

Love and Thunder alias Láska jako hrom. Na setkání s Thorem jsme čekali od avengerovského konce hry v roce 2019 a vše nasvědčuje tomu, že jeho návrat bude víc než spektakulární. Aby ne, když si jeho Mjölnir do péče uzmula Natalie Portmanová.

Pokud vás ale namísto akční aasgardské zábavy užije spíš na žánr hrůzy, určitě si nenechte ujít text Nepřístupnost na druhou, věnovaný hororům s příměsí erotiky, někdy až pornografie. Ze seriálových stránek se pak k tomuto tématu červená Ms. Marvel a musíme rozhovorově zavzpomínat i na jednoho z nejbáječnějších hostů letošního Comic-Conu, na Juliana Glovera.

Anebo vás zajímá víc Cosi z hlubin, originální pocta H. P. Lovecraftovi od S. T. Joshiho, se kterým jsme si rovnou střihnuli dvoustránkové interview? A co takhle Říše trav od žánrového čaroděje Tada Williamse? Anebo další povídání s Janem Kotoučem, jedničkou české military sci-fi, tentokrát o jeho cyklu České země?

Za povídky tleskáme Livii Llewellynové a Romanovi Turčanymu. Novinky Naše zakázané vášně a Říše upíra představuje Cooboo. Nesmí chybět velká poklona klasikovi české fantastiky Jaroslavu Velinskému. Z komiksů se pak na nás valí Conan, Barakuda, Zelený rytíř, Mlsoun, ale třeba i Gaimanovo a Careyho Nikdykde.

Čtvrté autorské pocelování od profíka posílá naše redakční zlatíčko Míša Merglová. Ve videohrách znovu ožívá Vampire: The Masquerade. Dále nabízíme hned tři deskovky s Harry Potterem. Z historie útočí Putimská epopej. Pevnostcon 2022 představuje svoje vysněné kapely Hakka Muggies, Five Leaf Clover, Bran a Deloraine a šermíře z Fuente Ovejuna a z Domu rytířských ctností.

Poohlédneme se za juniorskou verzí Comic-Conu a vřele doporučujeme královnu českých únikovek Kingdom Come: Experience. A ani to zdaleka není vše. Nebo jste si snad mysleli, že jsme zapomněli, co je všechno nového na Prima COOL?

Takže hurá do listování, tohle číslo je jeden velký poklad. Jen a jen pro vás.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný