28. února 2018 06:00

Březnová Pevnost se vydá na lov artefaktů

Jste připraveni na nového Tomb Raidera?

Tohle číslo začínáme legendou všech legend. Mílou Lincem. Ne, děláme si srandu – od Míly, našeho historického gurua, sice vyšla nová kniha, které se řádně věnujeme, ale hlavním tahákem březnové Pevnosti je Lara Croft aka Tomb Raider. Krásná, slavná, inteligentní, drsná… legendární každým coulem. Ve hrách i filmech, z nichž ten nejnovější s Alicií Vikander právě vtrhává do kin! A hned vedle nejslavnější archeoložky si budou po tlamě dávat obří roboti a ještě obrovitější potvory – Pacific Rim se dočkal dvojky a slibuje maso! Do toho velká recenze na Black Panthera, lákačka na lekačku Winchester (s Helen Mirren!) a skvělý seriál Dva světy. No a novinky, zprávičky a recenze, pochopitelně.

V literatuře se podíváme na epické zakončení trilogie Romana Bureše o prolnutí časů a prostoru, v níž mladá dívka spojí římské legie s generálem Laudonem a vypráská cokoliv a kohokoliv ve jménu civilizace. Podíváme se ale i na Mars ve skvělém Gestapu Mars, prozkoumáme sluneční soustavu se sondou jménem Bob, oslavíme antologii ze světa Kladiva na čaroděje, pokecáme s Dianou Gabaldon o tom, jak dělat milostné scény, ohlédneme se za největšími současnými taháky potterománie a nahlédneme do tajného života Knihkupkyně… Bude toho hodně. V komiksech nás navíc ještě čeká loňský top ten a ohláška jednoho skvělého dámského projektu… A Magion a náš strip. O ty vás nepřipravíme.

Videohry… Asi vás nepřekvapí – pokud jste zrovna poslední rok nežili v mariášové undergroundové komunitě – že světu vládne Kingdom Come: Deliverance. Tak o něm píšeme. A o dalších hrách. Ale tohle je sakra tahák! Pak si oddechnete u čtení o egyptských kletbách nebo při reportu z jedné hororové dovolené našeho redaktora, který je tak trochu blázen.

A pak tu máme pár poznámek o geekském světě a PragoFFestu a Otrlém divákovi – festivalu, který vás posílí. Nebo zabije. Ale spíš posílí.

Nejnovější zprávy z Prima COOL vás pak už definitivně hodí do klidu. To ostatně Pevnost dělá vždycky. Tak hezké čtení!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný