26. února 2023 06:00

Březnová Pevnost jede víc než dračák!

Jste připraveni na Dungeons & Dragons?

Nenaděláte nic, další milník je za námi. Tentokrát jsme na dortu ufoukali 250 svíček. A pořád nás to foukání tuze baví, takže se i v tomto jubilejním vydání můžete těšit na náklad parádního čtení.

Protože do kin míří očekávaná fantasy komediální novinka DUNGEONS & DRAGONS: ČEST ZLODĚJŮ, najukneme pod pokličku jak bijáku s Chrisem Pinem, tak celého fenoménu DNDéček, her, které převrátily svět fantastiky naruby a zase zpátky. Něco málo si ještě povíme o snímku ANT-MAN A WASP: QUANTUMANIA a připomeneme, že v březnu se odehraje další ročník FESTIVALU OTRLÉHO DIVÁKA.

Stejně tak se ale dostaví i SHAZAM: HNĚV BOHŮ. Další novinky si pak povíme o THE LAST OF US, ale už za pár dní se můžeme těšit i na třetího MANDALORIANA, pročež je nejvyšší čas oprášit fenomén seriálových tváří STAR WARS.

A co na to literární sekce? Určitě doporučujeme článek o LŽÍCH LOCKEHO LAMORYHO, které právě vydal Laser. Od Radka Starého pokračuje originální tuzemská sága v zárodku, ARILA, skrze novinku s podtitulem STÍNY CITADELY. Případně si můžete s Robertem McCammonem prožít SMRT PŘED ÚSVITEM.

S povídkami se pak hlásí LUCIE LUKAČOVIČOVÁ a MICHAELA KUBÍČKOVÁ. A kolegiálně jim jistí záda Kristýna Sněgoňová a František Kotleta, protože právě vyšla nová Legie, OPERACE PETRAGUN. Za antologii HRDINOVÉ ČESKÝCH ZEMÍ pak dává ruku do ohně její editor Jan Kotouč. A navrch přihazujeme KNIHU NEHOD, JINÝ KRAJ, MICKEYHO7 či výběr těch nejlepších komiksů z loňského roku.

Z kreslené sekce přiloží pod kotel SESTRY BITVY, VÁNOČNÍ ŘÍŠE, PETR PAN, VÁLKA SVĚTŮ a tip Pevnosti PŘÍBĚH JEDNÉ ČARODĚJKY. Stejně tak vám ale dlužíme i videoherní žebříček za uplynulý rok a samozřejmě nesmíme vynechat kukátko na HOGWARTS LEGACY.

Z deskovek by vás určitě měl zajímat BRASS BIRMINGHAM, má od nás 100 %! A v historii se můžete seznámit s válečnicí jménem RUDÝ NEFRIT. Jenže ani to zdaleka není vše. Na pražský COMIC-CON PRAGUE 2023 dorazí RICHARD DEAN ANDERSON a Constantine MATT RYAN. Proběhne ANIMESHOW 2023. No prostě zase je toho na kamion a půl zábavy. Včetně horkých novinek ze světa Prima COOL.

Tak se dobře a fantasticky bavte, přátelé, a ať je krásně! Zdraví vás #casopispevnost

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný