20. prosince 2019 10:49

Taková reklamní kampaň tu ještě nebyla! Nechte si originálně popřát klidné Vánoce

Konečně někdo pochopil, co jsou to Vánoce plné klidu a pohody.

Kanadská reklamní agentura Wunder se rozhodla, že dá lidem na chvíli vydechnout od záplavy reklam ve vánočním období. Zaplatila za hromadu billboardů, za reklamy na dopravních prostředcích, v novinách či dokonce v rádiu. A nechala je jednoduše prázdné!

Svou originální kampaň nazvala White Christmas, neboli Bílé Vánoce. "První nás napadl obří bílý billboard, ale pak jsme si uvědomili, že podobný nápad funguje třeba i na stránkách novin a časopisů, či v dalších médiích," vysvětlil kreativní ředitel agentury Stephen Flynn.

Problém nastal v rádiích, kde jim nedovolili celý zaplacený čas nechat jednoduše ticho, aby posluchači nebyli zmatení, že se něco pokazilo. Nechali proto namluvit tento vzkaz: "Chtěli jsme vám dát možnost si chvilku vydechnout od reklam během Vánoc, ale rádio nám nedovolilo vysílat úplné ticho... ale byli v klidu alespoň s touhle pauzou. Štastné a veselé!"

Zatímco billboardy či tištěné reklamy zůstaly kompletně bílé, videa mapující celou kampaň samozřejmě ukazují i logo agentury. A získala už mnoho pozitivních reakcí. "Opravdu jsme chtěli udělat tohle jednoduché pozitivní gesto, ale samozřejmě si uvědomujeme, že tím o sobě taky dáváme vědět, což je přirozenou součástí marketingu," vysvětlil Fynn.

Povedené, co?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný