5. října 2017 11:17

9 nejdivnějších povolání

Mnohé můžete vykonávat i vy!

Uvažujete o změně povolání? Pak vás možná bude inspirovat paleta devíti nejdivnějších řemesel, která můžete nyní ve světě najít.

09) Kachní drezér

Kachničky a labutě, vyskytující se v některých prestižnějších parcích dražších hotelů, se netrénují a neopečovávají samy. Tzv. duck master má za úkol právě starost o takové ptáky.

08) Evaulátor ústního pachu

Než společnosti produkující přípravky pro ústní hygienu pustí své zubní pasty a vodičky na trh, někdo musí očichat, jak dobře látky redukují zápach z úst. Když se nebudete dobře učit, ten někdo můžete být právě vy!

07) Profesionální truchlící

Umřel vám bohatý, ale arogantní strýček, a vy přesto chcete sousedům dát najevo, že ho milovaly haldy lidí? Najměte si v Asii relativně populární služby profesionálních truchličů!

06) Odívač slonů

Sloni oháknutí do nejrůznějších slavnostních oblečků se na Srí Lance překvapivě neoblečou sami! Pro místní ceremonii je musí ustrojit pracovníci speciálních pozic.

05) Profesionální omlouvač

Když si stěžujete na nějakou službu v Japonsku, šance je, že se vám za její nedostatky omluví jeden z najatých odborníků – jejich úlohou je co nejdecentněji a nejpokorněji vyjádřit lítost jménem celé baterie značek!

04) Cuidacarros alias hlídač auta

Bezpečnostní situace v Brazílii je tak dobrá, že si majitelé dražších vozů občas najímají takzvané duidacarry, hlídače svých aut, kteří v případě nutnosti odhánějí či napadají zloděje.

03) Profesionální spáč

Vedle finské společnosti, která hledala zaměstnance na tuto pozici, nedávno podobného odborníka hledala i NASA. Cílem bylo zkoumat, jak moc vám po měsících na lůžku atrofují svaly... Ale tím se nenechme odradit!

02) Pozorovatel zasychající barvy

Jak společnosti vyrábějící barvy zjistí, kdy její produkt zasychá? Zaplatí si někoho, kdo doslova schnutí barvy stopuje! Namísto zdí se hrstka lidí, kteří se touto prací živí, věnuje sledování zasychání vzorků – říkat jim tak můžeme třeba také "chemici-pozorovatelé".

01) Oshiya alias vlakocpáč

Přelidněnost Tokia dala vzniknout i dost možná nejbizarnějšímu modernímu povolání. Úkolem oshiya je pomáhat natlačit lidi do vozu metra, aby se do jedné soupravy vlezlo maximum cestujících!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný