3. října 2017 11:07

9 měst s nejhorším názvem na světě. Překoná některé Řitku?

Vydejte se od Řitky do No Name.

Myslíte si, že je jméno vašeho města, vesnice či ulice příšerné? Pak pohleďte na nebožáky z devíti vybraných příšerně pojmenovaných městeček a kajte se!

9) Kunda (Estonsko)

Oblíbená destinace českých turistů v Estonsku asi nepotřebuje delší představení. Češi si dokonce u zdejší značky nechávají navzájem nejrůznějších odkazy a předměty. Městečko o 3000 obyvatelích je ve skutečnosti jedno z nejdéle osídlených míst v Estonsku, jeho historie se datuje až 6000 let před počátek letopočtu.

8) Ketchuptown (Jižní Karolína)

O něco méně vábně než estonské sídliště zní americké městečko působící dojmem, že tu jako koření jídla používají jenom jedinou ingredienci. Název města však původně vznikl z fráze "catch up", čili místa, kde místní mohli dohnat nejnovější drby v kraji.

7) Intercourse (Pensylvánie)

Naopak slušňáckým výrazem pro soulož svůj domov okrášlili amiští (!) obyvatelé městečka v Pensylvánii. Dodnes se přesně neví, odkud pojmenování vzešlo – městečko se původně jmenovalo Cross Keys, nicméně údajné postavení (ha!) mezi půlkami (haha!) trasy k okolním městům z něj časem zřejmě udělalo Intercourse.

6) Fucking (Rakousko)

S nějakou decentností se naopak co do pojmenování své vísky nežinýrovali v Rakousku! Zdejší dopravní značku vítající v městečku údajně turisti kradou jako straky. Místní o anglickém výrazu svého domova neměli až do konce druhé světové války, kdy jim ho sdělili vojáci britské a americké okupační armády, nejmenší tušení.

5) Hell (Norsko)

Malá víska v severských zemích se sice jmenuje stejně jako výraz pro peklo, realita však nemůže být vzdálenější. Hell je pojmenováno podle starého norského výrazu hellir, které znamenalo pobřežní jeskyni.

4) Truth or Consequences (New Mexico)

Zatímco většina kuriózně se jmenujících městeček vznikla buďto náhodou, anebo jako nadávka (popřípadě často domorodci nevědí, že v cizím jazyce se jejich domovina jmenuje srandovně), Truth or Consequences se v 50. letech sám přejmenoval v reakci na tehdejší název stejnojmenné populární televizní soutěže!

3) Ding Dong (Texas)

Také tohle městečko v Texasu si je dobře vědomé svého jména, které je slangovým pojmenováním pro penis (u slušňáků může znamenat i citoslovce zvonku, ale to není taková zábava). Výraz si vymysleli už jeho zakladatelé, když jej napsali na káru u silnice. Pojem se ujal.

2) No Name (Colorado)

Snad nejlépe ze šlamastiky kuriózních jmen vyšlo No Name z Colorada. Populární kempingová destinace se jmenuje podle místního kaňonu a dálnice No Name.

1) Řitka (Česká republika)

Na závěr se vrátíme do tuzemských vod. Slavná Řitka, nacházející se asi 26 km jižně od Prahy, se sice původně jmenovala Lhota, ale od konce 15. století ji sousedé (údajně kvůli jistému místnímu usedlíkovi) neřekli jinak než Řitka. Hanlivé pojmenování přežilo dodnes.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný