13. února 2017 13:19
Adam Vala

6 věcí, které každý den děláme špatně! Umíte chodit na záchod a chladit pivo?

Jsou věci, o kterých jsme přesvědčeni, že je děláme správně, opak je však pravdou!

Každý den opakujeme spoustu činností, a proto nad nimi vůbec nepřemýšlíme. Co když ale spoustu z nich děláme špatně? Ukážeme vám, že i tak banální věci, jako je čištění zubů nebo sezení na záchodě, děláte s největší pravděpodobností úplně špatně!

1) LOUPÁNÍ BANÁNU

Začněme ale problémem, který se vyrovná sporu o to, jestli byla dříve slepice, nebo vejce. Loupete banán odshora, nebo odspoda? A kde se vůbec spodek nachází? Uvážíme-li že banán roste od stopky, pak je to ten konec s černým puntíkem. Za něj stačí trochu zatočit a máte to!

2) ČIŠTĚNÍ ZUBŮ

V první řadě je takřka jisté, že si dáváte až příliš mnoho pasty. Ve skutečnosti stačí přibližně velikost hrášku. Největší prohřešek proti péči o zuby je ale přílišný tlak, který většina z nás vyvíjí na kartáček. Raději déle ale šetrněji, abyste nepřicházeli o sklovinu…

3) CHLAZENÍ PIVA

Také se tlučete do hlavy, že jste si zapomněli vychladit pivo k večeři? Anebo jiný alkohol na párty, která za chvíli začíná? Obvykle v panice strčíte lahve do mrazáku a doufáte, že budou studené co nejdřív. Mnohem lepší je ale obalit sklenice mokrou papírovou utěrkou, zkrátíte tím čas přibližně na 15 minut pro skleněnou půllitrovou lahev. U hliníkových plechovek to bude ještě rychlejší.

4) OHŘÍVÁNÍ JÍDLA V MIKROVLNCE

Těžký den ve škole či v práci, hlad a zbytek včerejší lákavé večeře v lednici. Stačí ho ohřát a po celém dni se nějak spravit. Obvykle tedy navršíte jídlo na talíř, šoupnete ho do mikrovlnky a pak lamentujete nad tím, že část je vařící a část stále studená. Přitom stačí rozvrstvit jídlo na talíři do tvaru donutu, tedy pouze po okrajích a vše bude krásně rovnoměrně prohřáté!

5) SPÁNEK

Také se probouzíte ospalí? I když jste leželi v posteli osm hodin? Může to být právě kvůli tomu, jak spíte! Lidé před usnutím často koukají na televizi, do monitoru anebo mobilního telefonu, namodralé světlo ale oblbuje váš mozek a vy nemáte pocit, že byste byli ospalí. Pak si spousta lidí špatně lehne – ideální je pozice na zádech s pevnějším polštářem pod krkem a dalším pod koleny, pokud spíte na boku, pořiďte si větší polštář, který si dejte mezi kolena a přiviňte se k němu. Páteř zůstane narovnaná a vy si konečně odpočinete!

6) VYPRAZDŇOVÁNÍ

Ano, i tuhle obyčejnou věc dělá spousta lidí v západní společnosti špatně. Vynecháme to, že vysedávání na záchodě déle, než je to nezbytně nutné, může způsobovat hemoroidy, jde nám jen o vlastní akt vyprazdňování. Napadlo vás, proč v rozvojových zemích frčí turecký záchod? Ano, protože dřepět anebo mít zvednuté nohy, je nejpřirozenější a nejstarší způsob, vycházející ze zvyků primátů. Až vám příště nepůjde vytlačit hovínko, opřete si nohy o stupínek či malou židličku tak, abyste s tělem svírali přibližně 40° úhel, vše bude jednodušší a zdravější!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný