1. prosince 2017 01:38

5 nejlepších seriálových smrtí záporáku, kteří si tak krutý konec prostě zasloužili

Pořádný záporák si zaslouží pořádnou smrt.

Dobrého záporáka v seriálu všichni nenávidíme tak, že ho vlastně milujeme – o to více, když se po dlouho budované nenávisti konečně odporoučejí na onen svět!

Logicky následují spoilery.

5) Gus Fring (Perníkový táta)

Heisenberg se jenom málokdy dočkal rovnocenného soupeře. V Gusovi Fringovi jej však rozhodně našel. Ne nadarmo si tenhle frajer s ledově klidnými projevy borce, sociopata nebo účetního (popřípadě všech) našel i svou komunitu oddaných fanoušků. Jenže jako všechno krásné na světě, i Gus musel skončit – a bylo jenom stylové, že dopadl tak, jak dopadl a sedl na lep vlastnímu pokusu o zbavení se Hectora.

4) Apophis (Hvězdná brána)

Můžeme asi mluvit za většinu, když řekneme, že Hvězdnou bránu si většina z nás zamilovala hlavně pro první čtyři řady. Stejně jako jim vévodil O’Neill na jedné straně, zároveň během nich kraloval i Apophis na straně druhé. Shakespearovsky říznutý imperátor během toho vlastně skonal hned několikrát (foto níže z jeho druhého a nikoliv posledního exitu), ale vždy se dovedl vrátit. Definitivní smrt dílem Replikátorů při nárazu jeho Ha’taku do jeho planety proto byla pořádným zadostiučiněním!

3) Trinity Killer (Dexter)

Dost možná největší bestiják celého Dextera a koření čtvrté řady se dočkal konce po dlouhém Dexově zvažování, jestli se ho má spíše zbavit, nebo jej naopak začít uctívat. Pozoruhodná však není jenom Trinityho smrt, ale i její dohra poté, co se Dexter vrátí domů – kdy smrt Rity zpětně ospravedlňuje jak Trinityho konec, tak i rozehrává další vývoj seriálu netušeným směrem…

2) Guvernér (Živí mrtví)

Je třeba přiznat, že na neřáda, který šířll teror celé dvě řady a zabil několik populárních postav, z toho Guvernér na sklonku čtvrté řady vyšel ještě celkem lacino. Ačkoliv bychom si dovedli představit ještě šťavnatější konec, zcela dostačující byla alespoň skutečnost, že krom života přišel i o vše, co kdy vybudoval.

1) Joffrey Baratheon (Hra o trůny)

Co více dodat ke smrti Žofré? Jenom těžko bychom asi hledali seriálové úmrtí, které skoro zbořilo internet – tím spíše, že lidé bez znalosti knih (a spoilerů) nebyli na něco podobného vůbec připraveni! Joffrey ostatně zcela negentlemansky zemřel v druhém díle řady, nikoliv prvním nebo posledním! Po čtyřech řadách hrůzovlády však byl pohled na jeho poslední minuty skoro až perverzně příjemný.

A jaká je vaše nejoblíbenější smrt záporáka?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný