30. prosince 2017 02:47

4 nezpochybnitelné důvody, proč jsou leváci nadlidé

Superhrdinové žijí mezi námi. Jsou to leváci.

Velkou část lidské historie existovaly kolem leváků nejrůznější hrůzné pověry. Když se však ve 21. století daly dohromady statistiky, ukázalo se, že nadlidé skutečně existují – jde o 7 až 10 procent světové populace tvořené právě leváky. Nevěříte?

4) Jsou slavní

Vlastně je s podivem, že se pravda ven dostala až nyní – nikoliv Ilumináti nebo Ještírci, ale právě leváci totiž drží pod svým (levým) palcem světová média. Nakoukněte do tohoto stručného výčtu slavných leváků: princ William, Angelina Jolie, Ben Stiller, Robert De Niro, David Bowie, Scarlett Johansson, Jennifer Lawrence, Oprah Winfrey, Emma Thompson, Bill Gates, Paul Simon, Tina Fey nebo Sarah Jessica Parker. Ještě nejste přesvědčení? Z posledních sedmi amerických prezidentů byli čtyři leváci.

3) Jsou kreativní

Důvod nadvlády je prozaický – leváci musejí už od mala zápasit s nepřízní osudu, a tak se dost možná stávají kreativnějšími. Profesor Chris McManus z Londýnské univerzity pro Scientific American sepsal práci na téma, že se mozky leváků vyvíjejí odlišně než mozky praváků – je jim vlastní vyšší neuroplasticita neboli možnost mozků přizpůsobovat se na nové okolnosti, a to právě protože jsou v tomto trénovány již od mala. Leváci tak snáze zvládnou učení nových jazyků nebo start nového byznysu.

2) Jsou geniální

To však možná není jediné, proč leváci válcují konkurenci – neuroplasticita jde ruku v ruce s ochotou se učit novým věcem. Zkuste hádat, co má Leonardo da Vinci, Aristoteles, Charles Darwin nebo Albert Einstein společného? Tušíte správně – všichni se podepisovali levačkou. Korelace je však nalezitelná nejen u pozitivních, ale i negativních jevů. Studie ze slavné univerzity Yale například zjistila, že leváci mají vyšší náchylnost trpět schizofrenií. Můžeme to brát jen jako malou cenu za zjevný pakt s ďáblem… :)

1) Jsou tajemní jako hrad v Karpatech

Tím však nekončíme. Jak již zaznělo v úvodu, kolem leváků panuje i celý řada mýtů a pověr – tajné společnosti možná vůbec neexistují, ale na to, že leváci měli být údajně v paktu se Satanem a jsou to nejbližší, co se v reálu blíží Iluminátům, můžete pořád balit opačné pohlaví v barech. Budete na to navíc mít více času – leváci se totiž v průměru dožívají o šest let více. Proto by všichni leváci měli pamatovat na motto z X-Menů: Levák and Proud!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný