7. července 2020 06:00
redakce Prima Living

Zůstaň se mnou: Nadějné herečce chyběl hudební talent. Jaké z toho byly potíže?

Dojemný příběh o jedné životní křižovatce, kde na miskách vah leží samotný život a smrt. Silný emotivní snímek vám nenabídne šokující pointy ani zvraty, ale právě jen tu nerozhodnost a kouzlo lásky, která v životě sedmnáctiletého člověka hraje osudovou roli.

Ve středu od 20.00 na Prima MAX uvidíte zajímavou romantiku z období dospívání. Vypravěčkou snímku je sedmnáctiletá Mia, vášnivá a talentovaná hráčka na violoncello, která netrpělivě očekává zprávu, zda byla přijata na prestižní hudební Juilliardovu školu v New Yorku.

I když celá její rodina je zapálená do muziky, ona je jediná, koho přitahuje vážná hudba. Zatímco oba její rodiče bývali velcí fandové do rockové scény a její mladší bratr Teddy bude v jejich zapálení zřejmě pokračovat, Miin největší idol je Ludwig van Beethoven a nejlíp je jí ve společnosti violoncella. Nedávnou se taky rozešla s přítelem, rockovým muzikantem Adamem, jelikož nechápala, co na ní vlastně vidí, a i když ho stále miluje, rozhodla se dát přednost vážné hudbě před láskou.

Její život se ale v jednom mžiku obrátí zcela naruby. Při automobilové nehodě ve sněhové kalamitě umírají oba její rodiče i Teddy. Mia je dopravena do nemocnice v kómatu a nikdo si netroufá odhadnout, zda přežije. Dívka vidí mrtvá těla svých rodičů i bratra a shlíží i na své vlastní tělo, které je při životě udržováno jen pomocí spousty hadiček a přístrojů. Vybavuje si různé situace, vzpomínky na seznámení s Adamem, na to, jak se dostala ke hraní na violoncello, sleduje pozůstalé členy své rodiny, s jakou dojemnou péčí se o ni starají, a vidí i Adama, kterého konečně pustili k jejímu lůžku. Bojuje s rozhodnutím, zda zůstat mezi živými, či odejít a být se svými rodiči a bratrem. Stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života.

Možná jste o filmu Zůstaň se mnou netušili, že…

  • Hlavní představitelka Mii, herečka Chloe Grace Moretz, se musela v rámci přípravy na roli naučit hrát na violoncello. Ukázalo se však, že není příliš hudebně nadaná, a tak museli filmaři najít na hudební scény dablérku a na její tělo potom počítačově přenést Chloeinu hlavu.
  • Film byl natočen na motivy bestselleru americké spisovatelky Gayle Forman. Český název snímku kopíruje název druhého vydání knihy v Čechách (2014). První vydání z roku 2011 neslo totiž jiný, krapet výstižnější název Jestli zůstanu, který byl přesným překladem anglického originálu If I Stay.
  • Všichni tři hlavní herci: Chloe Grace Moretz (Mia), Jamie Blackley (Adam) a Lina Liberato (Kim) se stali dobrými přáteli i v reálném životě. Vzájemně se například nominovali na známou ice bucket challenge.
  • Pro roli Mii byly zvažovány i herečky Dakota Fanning (Válka světů, Šarlotina pavučinka, Twilight sága) či Emily Browning (Ned Kelly, Řada nešťastných příhod).

Režie: R.J. Cutler Předloha: Gayle Forman (kniha) Scénář: Shauna Cross Kamera: John de Borman Hudba: Heitor Pereira Hrají: Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Jamie Blackley, Joshua Leonard, Liana Liberato, Aisha Hinds, Stacy Keach, Lauren Lee Smith, Gabrielle Rose, Chelah Horsdal, Christine Willes, Sarah Grey Rok uvedení: 2014

Romantiku Zůstaň se mnou uvidíte ve středu od 20.00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný