5. července 2021 05:59

Zralé víno: Nemocný Vladimír Menšík se předávkoval. Jak se mu to stalo?

Zralé víno - upoutávka

Komedii Zralé víno nelze upřít budovatelského ducha, kterým se vyznačoval už první díl. Přesto představuje povedený normalizační výlet do vinařských regionů.

Po úspěchu filmu Bouřlivé víno dostal režisér Václav Vorlíček pokyn, aby natočil jeho pokračování. Zatímco práce na předchozí komedii se nesla ve veselém duchu, tentokrát už v zákulisí taková legrace nepanovala. Hlavní bavič a strůjce dobré nálady Vladimír Menšík měl totiž vážné zdravotní problémy.

Zdravotní komplikace

„Chtěl jsem to natáčení kvůli němu odložit, ale na to on nechtěl za žádnou cenu přistoupit. Říkal mi, že hraní k životu potřebuje, že je to pro něj ta nejlepší léčba. Nakonec mě přemluvil,“ zavzpomínal Vorlíček.

Jednoduché to s ním prý ale nebylo. Menšík byl v té době pod lékařským dohledem, ale další prášky si tajně nechával vozit ze zahraničí. Mnohdy se tak stávalo, že se předávkoval. „A pak najednou začal hrát něco úplně jiného než měl. Samozřejmě jsem ihned zastavil natáčení a upozornil ho na to. On se se mnou hádal a nechtěl přiznat chybu. Až po chvíli přišel, omluvil se a mohli jsme pokračovat dál. Měl jsem pro něj slabost, byl to geniální herec, ale tohle natáčení bylo nejnáročnější, co jsem s ním kdy zažil,“ dodal režisér.

Hvězdná sestava

Do jedné z menších rolí opět obsadil herečku Marii Mottlovou, která se proslavila jako babi Homolková ve slavných komediích o jedné české rodince. Zahrála si manželku Františka Filipovského. „Také pro ni jsem měl slabost, hrála nám už v prvním dílu. Tentokrát jsem jí chtěl dát trochu větší prostor, ale nebyla už v takové formě, takže jsme to museli trochu seškrtat,“ prozradil Vorlíček, který opět vsadil na plejádu těch největších hereckých es.

Jiří Sovák, Josef Somr, Iva Janžurová, Miloš Kopecký, František Němec a řada dalších známých jmen – to je vskutku báječná sestava! „Byli to nejen mistři své profese, ale navíc bezproblémoví lidé. Žádný z nich neměl ego, že by se nad druhým povyšoval. To neexistovalo. Všichni k sobě chovali vzájemnou úctu a respekt. S nimi byla radost točit,“ uzavřel Václav Vorlíček.

Komedii Zralé víno uvidíte ve čtvrtek 22. července od 20.00 na Prima MAX.

Nejnovější česká komedie z prostředí vinic 3Bobule by se vám mohla také líbit. Přehrajte si ji online na iPrima.cz:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný