14. července 2017 12:00
redakce Prima Living

Zpříjemněte si večer hudebním filmem Fontána pre Zuzanu 2

Hudební slovenský film z roku 1993 z prostředí kamioňáků vás nakopne a potěší. Díky skvělé muzice, dobrému tempu a chytlavému příběhu o druhé šanci pro krásnou Evu Vejmělkovou. Jejího partnera si ve Fontáně pro Zuzanu 2 zahrál zpěvák Palo Habera. Tuhle pecku si na Prima MAX prostě nesmíte nechat ujít!

Zuzana (Eva Vejmělková) byla kráska sídliště, ale na prahu dospělosti se zapletla s partou zlodějů aut. Její šéf Rony (Maroš Kramár) na ni tehdy hodil skoro všechno a Zuzana si musela vypít kalich hořkosti až do dna. Teď ji po propouštějí z vězení a ona nemá vůbec nikoho. Odvrhla ji i vlastní maminka. Jediný, kdo se k ní znovu hlásí je drogový mafián a gangster Rony, který ji kdysi dostal do průšvihu. Jenže ona už s ním za žádnou cenu nechce mít nic společného. Jak se ale nedostat na šikmou plochu, když je úplně sama?

Zuzana potkává sympatického řidiče kamionu Juraje (Palo Habera), který spolu se svým parťákem Vápnem (Ibrahim Maiga) brázdí zemi v americkém tiráku. Juraj, který je zároveň talentovaný hudebník, se do Zuzany zamiluje a ona doufá, že našla někoho, komu může věřit. Jenže Juraj odjíždí dělat hudební kariéru do Prahy a zdá se, že na Zuzku úplně zapomněl. A jak to dopadne s ní? Neovládne ji znovu Rony se svým špinavým polosvětem krádeží, vydírání a drog?

Film plný hitů Fontána pro Zuzanu 2 si pusťte v pondělí ve 22.25 na Prima MAX!

Kdo by si nevzpomněl na Mamu Kami?

Dokonalá je ve filmu vedlejší postava hroudovité majitelky kamioňáckého bistra, která dokáže vyslechnout všechny nářky i těch nejotrlejších chlapů, ale klidně i od sebe roztrhnout dva rváče. Facky téhle „dámy“, které nikdo neřekne jinak než Mama Kami, jsou pověstné. Jde o jednu z výrazných rolí Heleny Růžičkové v 90. letech. V malé vedlejší roličce se ve druhé Fontáně mihne také zpěvačka Lucie Bílá, která nazpívala i několik písní soundtracku.

Největší hity Fontány:

  • Mama Kami
  • Boh vie
  • Láska šialená
  • Chlap z križa
  • Pomník šibnutým

Kam zmizela herečka s andělskou tváří?

  • Zazářila v první Fontáně pro Zuzanu a od té doby šla její hvězda strmě nahoru. Je pravda, že taková čistá krása a naprostá fotogeničnost jakou herečka Eva Vejmělková oplývá, je pro filmové plátno dokonalým požehnáním. Chcete se na tu tvář koukat znovu a znovu.
  • Další velký úspěch mladé herečky přišel s třetím dílem Kleinových Básníků, kde si po boku Pavla Kříže zahrála flétnistku Píšťalku. Následovaly ještě dvě pokračování Fontány, ale pak se po ní skoro slehla zem.
  • Eva Vejmělková se stala manželkou slovenského režiséra Dušana Rapoše (režíroval i první a třetí Fontánu). Spolu mají dvě dcery, jejichž soukromí, ale Eva Vejmělková pečlivě střeží. Překvapivě vystudovala psychologii, má doktorát a vlastní praxi.
  • Protože jsou její děti už velké, údajně by ji potěšila nějaká hezká role. Tak uvidíme, kdy Evu Vejmělkovou uvidíme na plátně anebo v televizi

Režie: Dušan Rapoš

Scénář: Dušan Rapoš, Jozef Paštéka

Kamera: Peter Beňa

Hudba: Vašo Patejdl

Hrají: Eva Vejmělková, Pavol Habera, Ibrahim Maiga, Maroš Kramár, Helena Růžičková, Lucie Bílá, Vladimír Marek, Pavel Bobek, Jiří Růžička ml., Peter Mankovecký

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný