26. září 2017 14:00
Gabriela Gabrielová

Zloději začátečníci jdou do akce. To je Mistrovský plán

Mistrovský plán - upoutávka

Josh a jeho kumpáni se rozhodnou krást. Jenže protože to nejsou žádní kriminálníci, ale normální spořádaní lidé, kteří nikdy nic neukradli, musejí se na loupež pořádně připravit. Jako trenéra si najmou opravdového zloděje a je z toho spousta srandy. Americkou akční komedii Mistrovský plán uvidíte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Na burze v New Yorku nebyl snad nikdy větší machr než Arthur Shaw (Alan Alda). Dělal spousty úspěšných obchodů, doslova se válel v penězích a na svět shlížel ze svého superluxusního apartmánu v posledních patrech nejlepšího hotelu ve městě. Jednoho dne ovšem hlásí televizní zprávy novinku. Slavný makléř zpronevěřil peníze svých klientů. Stovky, ale spíš tisíce lidí se ocitnou bez dolaru na penzi. Bohužel se ukáže, že bývalý burzovní král měl na starosti také úspory všech hotelových zaměstnanců.

Manažer hotelu Josh Kovacs (Ben Stiller) ale nechce jen nečinně přihlížet. A když se od agentky FBI dozví, že vykutálený pan Shaw má někde ve svém bytě ulitou rezervičku 20 milionů dolarů, rozhodne se jednat a své peníze si vzít zpět. Problém číslo jedna: nikdo ještě neví, kde peníze jsou. Problém číslo dvě: ani Josh ani ostatní zaměstnanci z hotelu nemají žádné zkušenosti s vykrádáním sejfů či jiným druhem zločinu. Takže je potřeba najít prachy, naučit se krást a mít velkou kupu štěstí. Do akce je povede zlodějíček Slide (Eddie Murphy).

Skvělou zábavu si užijte s akční krimikomedií Mistrovský plán. V pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Těšte se na:

  • Herecká esa! V hlavních rolích Eddie Murphy, Alan Alda, Ben Stiller, Téa Leoni.
  • Humor! I loupež může být komická. Na to můžete vzít jed!
  • Luxusní lokalitu! Svůj hotel Tower k natáčení zapůjčil Donald Trump.

8 x o filmu:

1. Režisérovi Brettu Ratnerovi se asi nerežírovalo příliš lehce. Na place se mu totiž sešlo hned šest režisérů. Herci Eddie Murphy, Alan Alda, Ben Stiller, Casey Affleck, Matthew Broderick a Robert Downey senior mají všichni zkušenost i z druhé strany kamery.

2. Scéna, ve které učí Slide na střeše hotelu své zlodějské „studenty“ otevírat dveře sponkou, se má odehrávat v mrazivé zimě. Ovšem točila se v parném létě, takže bylo potřeba zasněžovat umělým sněhem, který pořád odtával.

3. Mohutnou pokojskou Odessu si zahrála afroamerická hvězda Gabourey Sidibe, která byla za svoji roli týrané a zneužívané dívky ve filmu Precious nominovaná na Oskara.

4. Kromě toho, že se herečka pro film naučila mluvit skvělým jamajským přízvukem, sehrála Gabourey zvaná Gabby snad jedinou improvizovanou scénu ve filmu. Její instrukce pro postavu Eddie Murphyho při závěrečném otevírání sejfu zní spíš jako začátek milostné předehry. Prý to byl její nápad.

5. Burzovního titána Arthura Shawa měl původně hrát Robert Redford. Nakonec však roli nepřijal.

6. Ve filmu uvidíte nádherné auto Ferrari Lusso. Vězte však, že se nejedná o originál. Ve skutečnosti jde o masivně přestrojené Volvo 1800. Filmaři si nechali vyrobit hned dvě. Proč? Mrkněte na film.

7. Ben Stiller inkasoval za film honorář 15 milionů dolarů, Eddie Murphy údajně jen půlku.

8. A když studio Universal chtělo natočit závěrečnou extra scénu, ve které by diváci mohli vidět, co se dál dělo s postavami obou hlavních komiků, řekl si Eddie Murphy o dalších půl milionu dolarů. Na tomto přemrštěném požadavku celý nápad ztroskotal.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný