21. listopadu 2017 14:33
Gabriela Gabrielová

Zločin na svatbě doktora Watsona! Vyřeší to Sherlock Holmes?

Sherlock: Znamení tří (2) - upoutávka

Stane se to, co všichni přepokládají. Doktor John Watson si bere Mary Morstanovou. Ale stane se i to, čeho se všichni obávali. John požádá Sherlocka Holmese, aby mu šel za svědka. Jenže součástí této role je také pronést dlouhý proslov během svatební hostiny. A jak Sherlock mluví a mluví, něco se stane…

Druhý díl ze třetí série Sherlock – Znamení tří (2014) začíná oznámením, že se John Watson (Martin Freeman) bude ženit. Bere si svoji přítelkyni Mary Morstanovou (Amanda Abbington).

A protože Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) je jeho nejlepší přítel, chce ho mít samozřejmě na svatbě za svědka. V anglofonním světě má svědek neboli „best men“ několik zvláštních úkolů. Mezi ně patří i pronést během svatební hostiny řeč, promluvit o ženichovi, popsat ho, zavzpomínat na společnou minulost.

Jenže Sherlock je přece sebestředný asociál, který nemá špetku citu. A všichni přítomní se jeho proslovu obávají. I Sherlockova odvěká hospodyně paní Hudsonová (Una Stubbs), která zná zároveň stejně dobře i Johna. Dokáže Sherlock prokázat dostatek emocí a pronést zábavnou a dojemnou svatební řeč, na kterou se nezapomíná?

Svatba probíhá standardně až do okamžiku, kdy Sherlock vydedukuje, že mezi svatebními hosty se někdo chystá spáchat zločin. A detektivní génius tomu nutně musí zabránit?

Slavná britská série televizních filmů Sherlock s Benedictem Cumberbatchem pokračuje! Na film Sherlock – Znamení tří se dívejte ve středu ve 20.00 hod na Prima MAX!

Pro a proti

  • Někomu vadí, že se značná část děje točí okolo svatby Johna a Mary. Nudí je to, chtějí pátrání, brilantně vystavěný příběh, akci. Krimi část se sice ve filmu rozběhne, ale není tak dominantní jako ve filmech první a druhé série.
  • Někdo je rád, že se jako divák dostává pod pokličku Sherlockových citů. Jiní toto popisování vztahů a emocí odsuzují.
  • Detektivní složka je ve filmu potlačena na úkor vztahů a komediálních prvků. Někdo oceňuje vtipy a hlášky, jiní chtějí perfektní zápletku a napětí.
  • Používání grafických prvků v rámci filmu má své fandy, i své odpůrce.
  • Film Sherlock Znamení tří je jako ostatní díly volně napsán podle literární předlohy Sira Arthura Conana Doylea. Pro někoho je to nejlepší z prostředních dílů všech dosavadních sérií. Jiní tvrdí, že se série vyčerpává a je to vidět i na tomto dílu. Kdo má pravdu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný