8. listopadu 2020 06:00
Gabriela Gabrielová

Živelná pohroma: Jaká je chemie mezi Sandrou Bullock a Benem Affleckem?

Sbližování dvou lidí, kteří jsou si podobní asi jako voda a oheň – to je ve zkratce, o co tu běží. Bena Afflecka a Sandru Bullock si vychutnejte ve svižné romantické komedii říznuté road movie.

On (Ben Affleck) je neúspěšný spisovatel a spíše stydlivý mladý muž, který má těsně před veselkou. Ona (Sandra Bullock) je živelná a svérázná dáma, která srší nápady a temperamentem. Kdybyste chtěli najít větší opaky, nenašli byste. Osud to však zařídí, že se tihle dva ocitnou spolu na šílené cestě z New Yorku do Savannah v Georgii, kterou od počátku provázejí samé komplikace.

Ben do Savannah pospíchá na svatbu s Bridget, Sandra zase letí za synem, kterého se jako sedmnáctiletá svobodná matka zřekla. Jenže poté, co letadlo na rozjezdové dráze havaruje a letiště odmítá vypravit jiné, jelikož meteorologové hlásí uragán, vezme cestu do svých rukou Sandra. A Ben, který za svou snoubenkou letí už tak na poslední chvíli, se váhavě přidává.

Nejdříve nasednou do auta řidiče Vica, ovšem společná jízda netrvá dlouho. Vic je zatčen policií pro pašování drog a všichni skončí ve vazbě. Sandra ale policejní složky přesvědčí, že jsou pouze stopaři a dosáhne jejich propuštění. Přesednou na vlak, který však místo do Savannah míří do Chicaga. Lístky na autobus zpátky si bohužel koupit nemůžou, jelikož zjistí, že byli mezitím okradeni a jejich anabáze tak pokračuje dalšími a dalšími peripetiemi, které je postupně sbližují. Ben začíná o své lásce k Bridget pochybovat a ani Sandra si najednou není jistá, zda je připravená přijmout roli matky, které se před lety vzdala.

Je to vtipné, svižné a především hlavní herecká dvojice se ve svých rolích skvěle doplňuje a zkrátka to mezi nimi funguje. Pro fandy Sandry Bullock či Bena Afflecka nebude mít tato komedie chybu. A všem ostatním nabídne 100 minut pohodové podívané, která pobaví a neurazí.

Možná jste o filmu Živelná pohroma netušili, že…

Snímek natočila režisérka Bronwen Hughes a byl to téměř její debut – rozhodně co se práce s tak hvězdným hereckým ansáblem týče. Za scénář je zodpovědný Marc Lawrence, který pro Sandru Bullock napsal i roli v prvním a druhém dílu Slečny Drsňák.

Komedii Živelná pohroma uvidíte v pondělí od 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný