16. února 2021 06:00

Žhavé výstřely: Hlavní hrdinka se málem proslavila jako Pretty Woman. Měla však velkou smůlu

Z dílny krále parodií Jima Abrahamse se zrodily i Žhavé výstřely, trefně si utahující z fenoménu Top Gun. Jak vzpomíná hlavní herečka na smíchem prosycené natáčení?

V sobotu od 15:50 na Prima MAX uvidíte jednu z nejslavnějších parodií všech dob. Byla natočena za 26 milionů dolarů, do hlavních rolí byl obsazen Charlie Sheen a italská kráska Valeria Golino, která zrovna vstřebávala velké zklamání. Měla být obsazena do role Vivian v romantickém filmu Pretty Woman, ale kvůli jejímu italskému akcentu dali tvůrci nakonec přednost Julii Roberts.

Dobré vzpomínky

„Na Žhavé výstřely vzpomínám velmi ráda. Scénář byl velmi nezvyklý, ale mně tehdy bylo pětadvacet a byla jsem šťastná za každou příležitost. I když přiznávám, měla jsem trochu obavy, aby se protagonisté filmů, které jsme parodovali, neurazili. Nicméně osoba režiséra a scenáristy Jima Abrahamse (předtím se podílel například na filmech Připoutejte se, prosím či Bláznivá střela – pozn. red.) byla pro mě zárukou kvalitní práce, která si své diváky najde,“ přiznala herečka.

Nemýlila se. Z komedie se stal kasovní trhák. Tržby činily téměř sto milionů dolarů. Není divu, že se na komedii, která ji proslavila po celém světě, i s odstupem let ráda dívá. „A pokaždé se při ní směji, jak je skvěle udělaná. Dobří herci, režie... Je to takový ten americký židovský humor, velmi surrealistický a velmi chytrý. Pro mě to byl dar,“ svěřila se během své návštěvy na karlovarském filmovém festivalu.

Nezbytný smích na place

Vynachválit si nemůže také spolupráci s Charliem Sheenem, o kterém se později psalo spíše v souvislosti s jeho maléry než hereckou kariérou... Zmínit můžeme třeba užívání drog, závislost na alkoholu či nemoc AIDS. „Byl velmi milý a zdvořilý, velký profesionál. Lidsky jsme si byli blízcí, on byl jen o rok starší a dost jsme se spolu nasmáli. Celé natáčení provázela příjemná, uvolněná nálada. Možná i to bylo na výsledku znát,“ dodala Valeria.

Natáčení si užíval i Sheen. „Tento filmový žánr je mému srdci blízký. Mám rád, když se lidé smějí, a to, co říkají filmoví kritici, je mi naprosto lhostejné. Byl jsem svědkem, že se u Žhavých výstřelů diváci řehtali od první minuty až do konce… Co víc si může herec přát? Svědčí to o dobře odvedené práci,“ poznamenal v jednom z rozhovorů.

Komedii Žhavé výstřely uvidíte v pátek od 15:50 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný