12. července 2017 12:00
Gabriela Gabrielová

Zemřít je snadné. Ovšem ne, když je na stráži Dolph Lundgren

Dolph Lundgren. Urostlý blonďák s uhrančivýma očima a ostře řezanými rysy. Původem Švéd. Vidět jste ho mohli třeba v Postradatelných. Už víte? Tak tenhle D. Lundgren se pod filmem podepsal hned 3x – jako režisér, scenárista a herec v hlavní roli.

A aby toho nebylo málo, obsadil Dolph Longren do jedné z hlavních ženských rolí i svou dceru Idu. Naschvál, dobře si prohlédněte prezidentskou dcerušku Annu. Vidíte tu podobu?

Zápletka není nijak komplikovaná, což je u akčních snímků tohoto typu jedině plus:

Ruský prezident Petrov vyhoví přání svých dcer a pozve do Moskvy americkou popovou hvězdu Venus. Její koncert se ovšem promění v krvavé peklo, když na něj vtrhne Oleg Kazov se svými ozbrojenými muži a postřílí většinu civilistů i ochranky. Naživu zůstane jen hrstka vyvolených spolu s prezidentskými dcerami a Petrovem, se kterým má Kazov zdá se nevyřízené účty.

Jediný, kdo stojí mezi nimi a jistou smrtí, je bubeník a člen předskokanské skupiny C.M.F. Joe (Dolph Lundgren osobně), který musí překonat svou bolestnou minulost a znovu se chopit zbraně.

Nezapomeňte se dívat ve 22.15 na Prima MAX!

Zajímavůstky…

  • Dolph Lundgren tady nehraje bubeníka jen náhodou. Bubnování patří k jeho velkým koníčkům.
  • Jméno předskokanské kapely, které je Dolph alias Joe členem, mělo být původně „Thor´s Hammer“ (Thorovo kladivo). Nakonec ji ale Dolph změnil na „C. M. F.“, což je zkratka pro Cheap/Laciný Mother Fucker. Byl to nápad asistenta režie.

Životní dráha Dolpha Lundgrena je docela zajímavá. Že se nejedná o žádnou rychlokvašku akčních bijáků, vám začne být jasné hned, jak se dočtete něco málo o jeho studijních létech. I když od malička vykazoval hudební a umělecký talent, dal se po vzoru otce na studia technických oborů. Po střední škole šel na vojnu, kde se poprvé setkal s bojovými uměními, a pouhých pět let mu stačilo, aby se stal karatistou světové úrovně. Karate mu do života přineslo nejen fyzickou zdatnost, ale hlavně disciplínu a Dolph se jí plně podřídil. Vystudoval tři vysoké školy – dvě ve Spojených Státech a jednu v Austrálii – všechny zaměřené na chemické inženýrství. Pak se rozhodl přestěhovat do New Yorku a zkusit hereckou kariéru. V devět měsíců dlouhém konkurzu na roli boxerského oponenta ve snímku Rocky IV. nakonec porazil 5000 uchazečů a jeho herecká kariéra se rozjela (1985). Přestěhoval se do Los Angeles a od té doby natočil a zahrál si ve více než 30 filmech.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný